
Дослідження свідчать, що COVID-19 залишає наслідки, які часто впливають на різні системи організму значно довше, ніж тривала сама хвороба, — повідомляє 24 Канал з посиланням на The New York Times.
Головний біль, запаморочення, когнітивні порушення та труднощі з пам’яттю — ці симптоми здатні зберігатися протягом кількох місяців після одужання.
СOVID-19 залишає рубці в легенях і може викликати тривалі проблеми з диханням навіть після одужання. У деяких хворих розвивається пневмонія або з’являються ушкодження, що знижують здатність легень насичувати організм киснем. У понад 10% госпіталізованих пацієнтів легеневі ушкодження зберігаються навіть через два роки після хвороби.
Підвищується ймовірність серцевих патологій, таких як інфаркти, тромбози та аритмії. Ризик серцево-судинних захворювань залишається високим впродовж наступних трьох років після хвороби.
У деяких пацієнтів тривалий COVID призводить до таких проблем, як рефлюкс, діарея чи біль у животі. Вірус здатний порушити мікробіом кишечнику, зменшуючи кількість корисних бактерій та викликаючи запалення.
Деякі пацієнти з постковідним синдромом стикаються з проблемами кровообігу. Причиною вважають запалення, яке пошкоджує нервові волокна, відповідальні за тонус судин. Також страждають мітохондрії клітин, що призводить до недостатнього використання кисню м’язами, провокуючи втому.