Данильчук вручив премію ім. Свєшнікова своїй землячці

1421 0

Премію імені відомого вченого, доктора історичних наук Ігоря Свєшнікова присудили цього року директорці Березнівського районного краєзнавчого музею Наталії Трохлюк.

Премію Свєшнікова вже 12 років поспіль присуджують найкращим фахівцям охоронно-культурної галузі Рівненщини.

У музеї Наталія Трохлюк працює майже 25 років, а останні шість займається проектом з вивчення етнокультурної спадщини «Велика Волинь: історія, культура, постаті».

Розповідає, що в рамках проекту започаткувала видання “Літопис Березнівщини. Наукові записки Березнівського краєзнавчого музею”. Екземплярів виходить мало, бо ці збірники фінансуються «Програмою підтримки книговидання місцевих авторів». Проте такі видання, за її словами, - вагомий внесок для міста.

За останні два роки вони дослідили все, що стосується єврейської спадщини. Для збору інформації організовують етнографічні експедиції в села району. За цей час зібрали фольклорну та етнографічну колекції, розповідає п. Наталія.

Дослідниця зазначає, що з кожним роком стає все важче отримувати інформацію: цінні експонати продають, а місцевих жителів, які б могли розповісти історію краю, стає все менше.

Наталія Трохлюк продовжить шукати цікаві матеріали у селах та архівах для наступних праць.


Зазначимо, що премію п.Трохлюк сьогодні вручав голова обласної ради Олександр Данильчук, який родом – з Березнівського району. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

Залиште вiдповiдь

Читайте також