Де найсмачніша вода за помірними цінами? НКРЕКП оприлюднила рейтинг водоканалів України

1422 0

Ми у соцмережах:

Де найсмачніша вода за помірними цінами? НКРЕКП оприлюднила рейтинг водоканалів України

Вже багато років вода, яка подається в оселі користувачів «Рівнеоблводоканалу», займає перші місця у загальнонаціональних рейтингах якості. Перед їх складанням, фахівці порівнюють не лише хімічні, а й органолептичні показниками питної води. І висновок завжди один – нашу воду, яка на відміну від багатьох інших обласних центрів, береться не з поверхневих водозаборів, а з артезіанських свердловин, можна пити просто з-під крану.

Більшість із нас вже звикли до того, що зазвичай якісне дешевим не буває. Однак, як виявилося, це правило не стосується споживачів «Рівнеоблводоканалу». Підтвердженням цього може слугувати нещодавно оприлюднений Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, рейтинг тарифів (станом на 1.09.2019 р.) на послуги водопостачання та водовідведення по усіх вітчизняних водоканалах-ліцензіатах. І ось яка цікава картина вималювалася. З більше як пів сотні водопостачальних підприємств «Рівнеоблводоканал» знаходиться посередині списку.
Варто зазначити, що найбільше за послуги водопостачання та водовідведення платять мешканці Старобільська Луганської області. Їх загальний тариф разом із ПДВ нині складає 45 гривень 02 копійки. У той час, як тариф для споживачів «Рівнеоблводоканалу» всього 20 гривень 18 копійок. Найнижчий же серед обласних центрів у споживачів «Львівводоканалу» – 14,28. Щоправда про якість їхньої питної води місцеві вже давно анекдоти складають.
Керівництво рівненського обласного водопостачального підприємства не приховує – наш тариф міг би бути ще меншим, якби водозабори знаходилися на території обласного центру, а не за 30 кілометрів від нього. Зрозуміла річ, що перекачування води на таку відстань потребує чималих затрат електроенергії, а відтак і коштує грошей. Не здешевлює послуги і той факт, що місто не має власних очисних споруд. Тож вимушене перекачувати стоки за 18 кілометрів на підприємство «Рівнеазот», щомісяця платячи за ці послуги. Саме тому електроенергія і є основною статтею видатків у структурі тарифу. І основним головним болем, оскільки її вартість зростає набагато швидше, ніж регулятор переглядає вартість послуг водопостачання та водовідведення.
Розуміючи те, що електроенергія дорожчає шаленими темпами, ми у своїй роботі зробили основний акцент на енергозбереженні, – говорить директор «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш. – Для цього останні кілька років встановлюємо нові частотні регулятори та обладнання для плавних пусків. Це дозволяє суттєво зменшити споживання електроенергії. Для прикладу, якщо ще на початку року ми споживали 2,5 млн. кВт/год на місяць, то тепер ця цифра складає орієнтовно 2,1 млн. кВт/год.
Зменшити втрати води в мережах та обсяги використання електроенергії на «Рівнеоблводоканалі» вдалося і за рахунок переобладнання роботи водозабірних майданчиків, заміни насосного обладнання. А ГІС-система, перейняти досвід запровадження якої до Рівного навіть білоруси приїжджали, дозволяє моделювати роботу усієї водопровідної мережі та контролювати тиски в ній. Відтак, суттєво зменшити кількість поривів.
Зазвичай ремонтуємо найбільш проблемні ділянки, – продовжує пан Карауш. – У нас є вся інформація про те, де вони знаходяться, оскільки провели повну інвентаризацію стану водопровідних та каналізаційних мереж і занесли ці дані в єдину електронну геоінформаційну систему. Працює вона у нас з 2016 року і вже добре себе зарекомендувала. Спеціалістам під час планових ремонтних або аварійних робіт більше не доводиться виїжджати, так би мовити, наосліп. Всі подібні роботи виконуємо здебільшого за кошти інвестиційної програми та власними силами. За останні три роки відремонтували більше 5,6 тис. п. м водопровідних і майже 2,5 тис. п. м каналізаційних мереж. Хоча маємо в планах провести та замінити водогони за кошти Європейського інвестиційного банку.
Найсмачніша вода за помірними цінами: НКРЕКП оприлюднила рейтинг тарифів водоканалів України
Андрій Карауш.

Для цього, за словами Андрія Карауша, підприємство останні кілька років активно готувалося до співпраці із Європейським інвестиційним банком. І ця робота вже дала свої перші позитивні результати – від заяв про наміри обидві сторони перейшли до конкретних напрацювань. Третій місяць на підприємстві працює міжнародна група консультантів, яка допомагає підготувати усі необхідні документи для Європейського інвестиційного банку. На їх основі міжнародна фінансова структура пізніше прийматиме рішення про виділення фінансування. І якщо ЄІБ дасть своє погодження, за отримані гроші «Рівнеоблводоканал» планує реалізувати більше десятків різних вкрай необхідних для міста та області проектів. В тому числі і будівництво власних очисних споруд, маючи які, підприємству більше не доведеться витрачатися на перекачку та платити за очистку стоків «Рівнеазоту». Відтак, із часом це може вплинути на зниження тарифів. 

За повідомленням Західного Аргументу. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також