Де найвищий ризик заразитися коронавірусом

1035 0

Ми у соцмережах:

Де найвищий ризик заразитися коронавірусом

Вчені з'ясували, де найвищий ризик заразитися COVID-19

 Китайські вчені дослідили вплив розмірів простору на розподіл крапель від кашлю або чхання хворого на коронавірус і з'ясували, що у вузьких приміщеннях, наприклад коридорах, значно збільшується ризик інфікуватися COVID-19.

Науковці використали комп'ютерне моделювання та інтерпретували різні ситуації, коли хвора людина може заразити навколишніх, повідомляє Physics of Fluids.

Вчені дійшли висновку, що через велике розсіювання крапель від кашлю або чхання хворої людини при швидкій ходьбі створюється шлейф з вірусних частинок довжиною до 6 м.

За словами вчених, у зону особливого ризику потрапляють діти. Це пов'язано з тим, що мікрокраплі з дихальних шляхів заражених утворюються навколо і нижче рівня їхньої талії через 2 секунди після кашлю і зависають приблизно за 1 м від підлоги. Тому діти, які йдуть позаду інфікованого, піддаються вищому ризику захворіти, ніж дорослі.

Вчені виявили два різних типи дисперсії крапель. У першому випадку хмара крапель може відокремитися від людини й опинитися на відстані від неї, зависнувши в повітрі.

У другому - така хмара може тягнутися за тілом зараженого, ніби "хвіст".

"Для першого сценарію концентрація крапель через 5 секунд після кашлю має бути набагато вища, ніж для другого. Це створює велику проблему при визначенні безпечної соціальної дистанції у вузьких коридорах, де людина може вдихнути мікрокраплі з вірусними частинками, навіть якщо заражений знаходиться далеко попереду", - йдеться у дослідженні.

Крім цього, вчені з'ясували, що діапазон розсіювання крапель набагато більший у холодному і вологому середовищі, ніж у жарких і сухих умовах через різну швидкість випаровування.

Науковці наголосили, що носіння захисної маски може ефективно знизити ризик зараження здорової людини.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також