Де ж справедливість?

1448 0

Ми у соцмережах:

Де ж справедливість?

Коли сьогодні матері на війні на сході втрачають своїх дітей — це невимовне горе. Горе, яке не вилікує час і не заллють виплакані сльози. Але горе, в якому біль втрати можна хоча б трішки пом'якшити усвідомленням того, що діти загинули від рук ворога, захищаючи свою землю та виконуючи свій обов'язок перед Батьківщиною. А за що пішли на той світ наші молоді сини, які загинули в смертельній ДТП, що сталася 21 жовтня неподалік котеджного містечка "Щасливе" на вулиці Чорновола в Рівному?

Коли сьогодні матері на війні на сході втрачають своїх дітей — це невимовне горе. Горе, яке не вилікує час і не заллють виплакані сльози. Але горе, в якому біль втрати можна хоча б трішки пом'якшити усвідомленням того, що діти загинули від рук ворога, захищаючи свою землю та виконуючи свій обов'язок перед Батьківщиною. А за що пішли на той світ наші молоді сини, які загинули в смертельній ДТП, що сталася 21 жовтня неподалік котеджного містечка "Щасливе" на вулиці Чорновола в Рівному? Винуватцем цього жахіття був рівнянин Сергій Дригуля, працівник міліції, який керував автомобілем ВАЗ-217030, і, до речі, зі слів очевидців, був у стані алкогольного сп'яніння та втік з місця аварії. Так, за фактом ДТП відкрито кримінальне провадження стосовно цієї особи, про це вже повідомляла "РВ". Однак ми, матері загиблих, впевнені, що цю справу зумисне затягують, а усі свідчення підтасовують. Так, експертиза на алкогольне сп'яніння винуватця була проведена не одразу після ДТП, а аж наступного дня. Чому? Кому це було вигідно? Більше того, ця людина донині працює в слідчому управлінні УМВС в Рівненській області. Скільки ще ми будемо терпіти свавілля нашої міліції, яка б мала нас захищати? А високопосадовці й надалі закриватимуть на це очі, приховуючи тяжкі злочини своїх колег-правоохоронців?
Тамара ЛУЩЕВСЬКА,
Валентина ЧЕПЕЛЮК,
Галина РАЄВСЬКА,
матері загиблих.
Людмила Суржук, прес-секретар прокурора області: — Оскільки в ДТП фігурує працівник міліції, кримінальне провадження зі слідчого управління УМВС витребувано, й зараз досудове розслідування проводить слідчий відділ прокуратури області. Зокрема, призначено більше десяти різних експертиз — транспортно-трасологічні, судово-медичні, щодо стану транспортних засобів, які потрапили в ДТП. Частину цих експертиз проводить Рівненське обласне бюро СМЕ, а частину — Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз. Лише після цих експертиз можна буде стверджувати напевне, чи винна особа, той-таки міліціонер, в скоєнні аварії, й якщо так — висунути йому обвинувачення. Поки ж кримінальне провадження розслідується за фактом самої ДТП, а не проти конкретної особи. Водночас проводиться службове розслідування за фактом того, що, як стверджують очевидці, працівника міліції з місця аварії забрали його колеги, а тому тільки наступного дня в нього взяли аналіз крові на вміст алкоголю. Наразі прокуратура не висовувала подання щодо відсторонення цього працівника УМВС від виконання своїх обов'язків, оскільки, як вже сказано, підозру в скоєнні злочину йому не пред'явлено. Рідні загиблих у ДТП визнані потерпілими і, за бажання, можуть ознайомитися з тими чи іншими матеріалами справи та перебігом розслідування. Минулого тижня вони були на прийомі в прокуратурі області, їм все докладно було роз'яснено. Сьогодні можемо їх хіба ще раз запевнити, що всі факти, пов'язані з ДТП, задокументовані належним чином, і слідство прокуратура області проводить об'єктивно та неупереджено.
Записав Володимир КРУШЕЛЬНИЦЬКИЙ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також