Делегація з Рівненщини працює на конгресі у Польщі

1113 1

Ми у соцмережах:

Делегація з Рівненщини працює на конгресі у Польщі

Делегація Рівненської області бере участь у V Європейському конгресі місцевого самоврядування у Кракові.

Упродовж двох днів - обговорення найбільш актуальних проблем самоврядування з колегами з десятків країн, - повідомив у Фейсбуці Богдан Сологуб, керуючий справами виконавчого апарату - керівник секретаріату Рівненської обласної ради. 

Очолив рівненську делегацію на заході голова обласної ради Олександр Данильчук (на фото - в центрі). Серед делегатів від Рівненщини у конгресі також беруть участь керуючий справами виконавчого апарату – керівник секретаріату Богдан Сологуб, голова Сарненської районної ради Руслан Серпенінов, Городищенський сільський голова Анатолій Кошманюк, Немовицький сільський голова Віктор Савчин.

Упродовж двох днів конгресу відбуватиметься низка панельних дискусій, модераторами та учасниками яких будуть провідні фахівці з питань місцевого самоврядування та міжнародного співробітництва з багатьох країн Європи. Окрім Польщі та України, досвідом ділитимуться представники Норвегії, Швеції, Хорватії, Албанії, Іспанії, Угорщини, Боснії та Герцоговини.

Таке широке представництво європейських держав на конгресі свідчить про одне – питання місцевого самоврядування, його проблеми та перспективи залишаються актуальним для усіх без винятку країн Європи, незалежно від рівня їх економічного розвитку. Тут ми маємо можливість не лише обмінятися досвідом, подискутувати, а й налагодити міжнародну та міжрегіональну співпрацю, - ділиться думками керівник делегації Олександр Данильчук.

Як голова комісії з транскордонного співробітництва він візьме участь у двох панельний дискусіях: зокрема щодо фінансування транскордонного співробітництва, інструментів та можливостей регіонів, а також щодо транскордонних проектів, як способу активізувати співпрацю суспільства та економіки.

Рівненщина давно має тісні контакти з країнами Європи, зокрема, з Польщею. Ми уклали низку угод про співробітництво між регіонами у різних напрямках. І ці угоди справді працюють: наші лікарі, вчителі, митці, керівники громад їздять до Польщі. Так само польські колеги відвідують Рівненщину. Переконаний, що такі контакти на рівні регіонів лише зміцнюють взаємини між державами. І цю співпрацю потрібно розвивати, шукати нові цікаві актуальні напрямки, - зауважив Олександр Данильчук.

Прес-служба Рівненської облради повідомляє, що серед інших питань, які заявлені для обговорення учасниками конгресу: майбутні виклики місцевого самоврядування на прикладі Польщі; як переконати місцеві громади залучати великі інвестиції; smart-технології та новітні рішення у самоврядуванні; чи можливе ефективне управління комунальними підприємствами; як ефективно управляти містом; централізована чи самоврядна – якою повинна бути модель охорони здоров’я та інші.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також