Депутати хочуть збільшити фінансову підтримку місцевих фермерів

487 0

Ми у соцмережах:

голова постійної комісії Віктор Щербачук та депутат Олександр Коваль

Сьогодні під час засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (голова – Віктор Щербачук) депутати обговорювали Програму підтримки фермерських господарств Рівненської області на 2021-2023 роки, яка була затверджена на сесії обласної ради 24 грудня 2020 року.

Нагадаємо, за пропозицією голови обласної ради Сергія Кондрачука було прийнято рішення вивчити ефективність кожної з діючих обласних програм та, за необхідності, внести відповідні корективи як щодо заходів конкретної програми, так і щодо їх фінансування.

Програма підтримки фермерських господарств Рівненської області спрямована передовсім на підтримку малого та середнього сільгоспвиробника. І, зокрема, передбачає кредитування фермерських господарств терміном до 5 років.

За даними департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, сьогодні на Рівненщині працюють 380 фермерських господарств.

За період реалізації аналогічної програми, яка діяла в області з 2011 року, 120 фермерських господарств отримали поворотну допомогу з обласного бюджету на загальну суму 8,4 млн. грн.

Програмою, яка прийнята на 2021-2023 роки на підтримку новостворених фермерських господарств заплановано спрямувати 2,39 млн. грн. Зокрема, 750 тис. закладено на поточний 2021 рік.

 

Кошти досить незначні, вважає голова постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села Віктор Щербачук. З уваги на специфіку галузі, яка потребує немалих капіталовкладень. На його думку, в такій області, як Рівненська, підтримку саме аграрного сектора варто посилити, збільшивши фінансування з обласного бюджету.

Як пояснила директорка департаменту агропромислового розвитку ОДА Надія Переходько, кошти закладають, виходячи з наявних фінансових можливостей обласного бюджету. У той же час, повідомила членам комісії, що місцеві фермери також отримують допомогу завдяки державним програмам, які фінансуються значно краще.

 

У підсумку, депутати рекомендували поки що залишити Програму підтримки фермерських господарств Рівненської області на 2021-2023 роки без змін. У той же час, за можливості, запропонували збільшити обсяг фінансування цієї програми, коли розглядатимуться зміни до обласного бюджету, повідомляє пресслужба Рівненської обласної ради. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також