Депутатка вимагає закрити кладовище у Новому Дворі

849 1
Фото з архіву

У Рівному міська рада спочатку розширила межі кладовища у Новому Дворі, а потім впорядкувала документи на землю. Цвинтар там — з початку 90-х років, тому й був уже майже заповнений. Однак депутатка від фракції «Самопоміч» Ірина Пилипчук вимагає закрити це кладовище.

Ірина Пилипчук, міська депутатка:

Розширення кладовища у 74 сотки відбулося із грубим порушенням законодавства. Адже у документах зазначається, що землю використовуватимуть для обслуговування побутових споруд. Тобто споруда для ритуальних послуг, а не для поховання. Виходить, що усе це незаконно. У мене є висновок Держспоживслужби про те, що розширення кладовища неможливе. Бо не витримується санітарно-захисна зона до житлових будівель у 300 метрів. Окрім цього, кладовище не може знаходитися на пагорбі, бо усі ґрунтові води, насичені отруйними речовинами, течуть до людських осель.

Володимир Хомко, міський голова:

— Усі розмови про закриття кладовища у Новому Дворі — це приватна думка одного депутата. Бо поблизу живуть її родичі. Але насправді розширення кладовища було потрібне для громади цього мікрорайону. Вони хочуть, щоб їхні рідні були поховані поруч, бо їздити на кладовище «Нове» далекувато. Всі кладовища у місті працюють з порушеннями. Так уже історично склалося. Колись будуватися поруч із кладовищем було можна, а розширювати цвинтар ні.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

  • Ірина Пилипчук 08:06, 01.08.2019

    Ми повинні чітко визначитися в першу чергу для самих себе- як ми хочемо жити, дотримуючись Законодавства чи робити те, що нам заманеться. Приклад другого варіанту можемо спостерігати сьогодні в новоутворених ДНР та ЛНР, де панує анархія. До мене звернулися мешканці вулиць, які є прилеглими до кладовища по вулиці Чорновола з проханням сприяти вирішенню наболілого питання. В 90-х роках було вирішено облаштувати тут кладовище. Мешканці, які проживали поруч стали бити на сполох, адже ніхто не дбав про дотримання безпечної відстані до житлової забудови, люди зверталися всюди, але ніхто не вирішив їх проблему. Ділянка під поховання швидко була заповнена, адже ховали тут не тільки мешканців з Нового Двору, а й всіх згідно особливих домовленостей.Тоді у мера Хомка та депутата Анатолія Чугуєвця виник план.У 2013 році була виділена земельна ділянка площею 0,74 га кадастровий номер 5610100000:01:045:0167 з цільовим призначенням "Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування" АЛЕ Не ПІД ПОХОВАННЯ!!! Втім покійний головний архітектор Семенець видав містобудівні умови "під поховання", в яких стверджується, що дотримана відстань до житлової забудови ( яка повинна становити не менше ніж 300 метрів), а насправді є менше 100 метрів, а від крайньої межі до паркану житлової забудови буде менше 50 метрів! Вибачте за грубість, але по-суті будуть проводитися поховання майже людям у двори!!! Видача цих містобудівних умов суперечить дотриманню законодавства в сфері містобудівної діяльності. Я хочу запитати кожного з Вас- Ви особисто хотіли би, щоб Вам під парканом облаштували кладовище? Як не дивно на мою пропозицію розташувати кладовище безпосередньо під вікнами житлового будинку, де проживає Хомко, мер не відгукнувся. Так чому ж наш мер з Чугуєвцем так "вболівають" за новодвірців?Відповідь шокуюча. За словами одного чиновника кладовище на Чорновола "ЕЛІТНЕ", там ховають директорів підприємств, високопосадовців та інше, а новодвірці слугують "прикриттям". Як на мене-це просто смішно, адже немає значення де ти похований. Значення має лише те чим ти займався за життя, скільки добрих справ ти зробив, чи допомагав ти людям, чи служив батьківщині! Але самим вагомим порушенням в облаштуванні цього кладовища є наявність в межах цієї СЗЗ джерела централізованого водопостачання. Засобом інфільтрації грунтових вод трупна отрута може потрапити у це джерело та ми всі будемо споживати заражену воду. Нам це потрібно!? Щодо назви статті у РВ Богдана Слонця- вважаю її некоректною. Я лише вимагаю дотримуватися Законодовства, а що робити з кладовищем нехай вирішують уповноважені органи.

Залиште вiдповiдь

Читайте також