Дитячий карієс: профілактика та лікування

408 0

Ми у соцмережах:

Дитячий карієс: профілактика та лікування

Дитячий карієс є поширеною проблемою, що вимагає уваги батьків і професіоналів. Стоматологічна клініка Mom’s пропонує сучасні методи лікування та профілактики карієсу у дітей. Детальніше з послугами клініки можна ознайомитися за посиланням https://moms.ua/ru/, де представлена повна інформація про доступні процедури, кваліфікацію лікарів та відгуки клієнтів.

Що таке дитячий карієс?

Дитячий карієс — це пошкодження зубної емалі у дітей, що веде до утворення порожнин. Він може виникати через неправильне харчування, недостатню гігієну ротової порожнини та інші фактори.

Профілактика дитячого карієсу

Профілактика карієсу включає декілька важливих кроків:

  • Регулярна гігієна ротової порожнини: важливо навчити дитину правильно та регулярно чистити зуби вже з раннього віку. Це включає правильне використання зубної щітки та зубної нитки, що допомагає усунути залишки їжі, які можуть сприяти розвитку карієсу.
  • Здорове харчування: обмежене споживання продуктів з високим вмістом цукру, таких як солодощі та солодкі напої, значно знижує ризик розвитку карієсу. Раціон має бути збалансованим і включати достатню кількість фруктів, овочів та цільнозернових продуктів.
  • Регулярні відвідування стоматолога: професійна чистка та огляд зубів допоможуть виявити проблеми на ранній стадії.
  • Використання фторованих зубних паст: фтор захищає зубну емаль від бактерій.

Лікування дитячого карієсу

Коли дитячий карієс вже виник, важливо негайно звернутися до стоматолога для визначення оптимального плану лікування.

Пломбування

Цей процес включає видалення ураженої частини зуба та заповнення цієї порожнини спеціальними матеріалами, такими як композити або склоіономери. Ці матеріали відновлюють форму і функцію зуба, а також захищають від подальшого руйнування.

Фторування

Ця процедура включає нанесення на зуби спеціального розчину, що містить фтор. Фторування допомагає зміцнити зубну емаль, робить її більш стійкою до кислот, які виробляються бактеріями, та знижує ризик розвитку карієсу в майбутньому.

Профілактичні процедури

До цих процедур може входити нанесення герметиків - спеціальних покриттів, які наносяться на жувальні поверхні зубів. Герметики запобігають накопиченню залишків їжі та бактерій у глибоких борознах зубів, що значно знижує ризик розвитку карієсу.

Дотримання правил гігієни та здорового харчування є ключем до профілактики дитячого карієсу. У разі виявлення проблем із зубами, необхідно звернутися до стоматолога. Стоматологічна клініка Mom’s пропонує широкий спектр послуг для забезпечення здоров'я зубів вашої дитини.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також