Для неплатників аліментів планують запровадити нові санкції

892 0

Ми у соцмережах:

Для неплатників аліментів планують запровадити нові санкції

У Верховній Раді зареєстрували другий пакет законодавчих ініціатив, спрямованих на захист прав дітей та посилення відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів.

Напрацьований пакет нововведень передбачає збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину. Також законодавчі ініціативи запроваджують нові санкції для батьків, які ухиляються від добросовісного виконання своїх батьківських обов’язків.

Головне територіальне управління юстиції в Рівненській області повідомляє, що зокрема, пропонується:
- автоматично збільшувати розмір аліментів за їх несплату більше ніж протягом одного року на 20%, протягом двох років на 30% , трьох і більше років на 50%;
- запровадити систему автоматизованого арешту коштів боржників та заборону відчужувати власне майно;
- притягувати до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання суспільно корисних робіт;

За словами Міністра юстиції Павла Петренка, після прийняття другого пакету запропонованих змін ті, хто має заборгованість зі сплати аліментів більше шести місяців, не зможуть займати найвищі посади в органах виконавчої влади та будуть позбавлені можливості брати участь у виборах. Більше того, якщо хтось вже працює в органах влади, а його заборгованість перевищила 12 місяців – це буде підставою для звільнення такого чиновника чи припинення його повноважень.

Окремий блок пропозицій стосується забезпечення прав дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей. Пропонується запровадження повного спектру санкцій Закону ЧужихДітейНеБуває до батьків-боржників, у яких наявна заборгованість зі сплати аліментів більше ніж 3 місяці перед дитиною з інвалідністю. Також передбачається можливість звільняти дитину від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, якщо ті до її повноліття не сплачували аліменти більше трьох років.

Серед новацій прописані податкові пільги для відповідальних батьків, які належним чином виконують свій батьківський обов’язок щодо виховання дітей (оплачують музичну школу, спортивну секцію, навчання у садку чи приватному освітньому закладі). 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також