Для школярів на Рівненщині готують укриття

1322 0

Ми у соцмережах:

Робоча група, створена з чиновників, депутатів та рятувальників, побуває в кожній школі й вирішить, де ховатися учням під час повітряних тривог.

У Рівному готуються до нового навчального року. Яким він буде, ще ніхто не знає — ситуація ж непередбачувана. Уряд вирішив, що у безпечних областях діти повернуться за парти 1 вересня, але за умови, що в кожній школі буде укриття. Тож у Рівному вже почали готувати укриття для учнів, вчителів та всього персоналу. А щоб не було спокус за старою «традицією» брати гроші на ремонт з батьків, директорів шкіл уже попередили: облаштують сховища за кошти міського бюджету.

Загалом із майже 40 рівненських шкіл та гімназій укриття мають лише 12 закладів. В решті сховища можуть облаштувати у підвалах або інших приміщеннях неподалік. Або ж навіть у коридорах на перших поверхах, де вікна обкладуть мішками з піском.

Ідея повернути дітей в класи викликає захоплення не в усіх батьків — бояться ракетних атак і хочуть самі вирішувати, чи відправляти дітей на навчання або ж дивитися уроки на смартфоні з дому. А скептики додають, що безпечних місць сьогодні немає, тож краще вже сидіти в укритті, а не в квартирі.

Богдан Турович, начальник міського управління освіти:

— Ми готуємося, що з 1 вересня у наших школах буде навчання в режимі офлайн, але є одна важлива умова: безпека має бути на 100% гарантована. Створено робочу групу, яка має вивчити стан справ у наших школах з укриттями та з потенційними приміщеннями, які можна буде для цього використовувати. Зараз ми завершуємо роботу, залучили до процесу будівельників, щоб вони дали відповідь, які кошти потрібні, щоб максимально розпочати навчання у школах з першого вересня. До міськради буде підготовлено запит, щоб ці кошти передбачили для ремонтних робіт.

Маю інформацію, що деякі директори проявили ініціативу і звернулися до батьків з тим, щоб вони допомогли обладнати укриття. Тож хочу попередити і директорів, і батьків: всі ремонтні роботи будуть проведені за рахунок коштів місцевого бюджету! Тому немає необхідності здавати кошти на ремонт в укриттях. Є школи, в яких є укриття, а є такі, в яких немає навіть підвальних приміщень. Шукатимемо можливості забезпечити укриттям дітей в приміщеннях поряд або інші варіанти — наприклад, облаштування коридорів на першому поверсі, де є панельне перекриття і де немає вікон, а якщо вікна є, то будуть закладені мішками з піском. Це буде індивідуальна робота по кожному закладу. Зможемо поточним ремонтом підготувати ці приміщення до 1 вересня. Розуміємо, що навчання офлайн — це якісна освіта і можливість батькам не відволікатися, а працювати.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також