Дмитро Назаренко перевершив найстаріший рекорд України

1915 0

Сталося це у Харкові в басейні «Акварена» під час 2-х Всеукраїнських літніх спортивних ігор. Рівнянин за 4 хвилини та 18,33 секунди подолав дистанцію 400 м комплексним плаванням. Попередній рекорд України на цій дистанції був встановлений ще у 1987 році й донедавна залишався найдавнішим рекордом в українському плаванні.

Крім того, Дмитро виборов «золото» (без рекорду) на вдвічі коротшій дистанцій. Таким чином, наш плавець здобув олімпійську ліцензію (на 400 м «комплексом») та ліцензію на участь у чемпіонаті світу нинішнього року в Барселоні (на 400 та 200 м). Безсумнівним успіхом завершилися Всеукраїнські ігри для рівнянки Ганни Харитоненко, яка у свої 15 років виборола бронзову медаль на дистанції 400 м комплексним плаванням. До слова, перемогу в цьому виді здобула титулована Яна Клочкова. Крім цього, юна наша плавчиха була четвертою на 200-метрівці на спині та п’ятою на 800-метрівці вільним стилем. Також серед рівнян високі результати (участь у головному фіналі) показали Мирослава Парай, Оксана Дем’янець, Микола Гончарук, Антон Сачук, Олександр Савчук, Наталія Рудьо, Андрій Волошин, Анна Хлістунова. До того ж двох останніх, а також Ганну Харитоненко включено до юнацької збірної України для участі в цьогорічній першості Європи. Щодо загального підсумку турніру з плавання в рамках Всеукраїнських ігор, то наша команда посіла восьме місце, набравши 1297 очок. Провідні наші плавці представляли товариства «Спартак» та «Україна», а також облуправління фізвиховання та спорту Міністерства освіти та науки України.