До парламенту пройде п’ять партій – результати моніторингу

519 0
Фото - Радіо Свободи

Соціологічна група «Рейтинг» 29 травня-3 червня провела моніторинг електоральних настроїв українців. Соціологи опитали 2000 респондентів різного віку, статті і з різних регіонів. Помилка репрезентативності дослідження становить не більше 2,2%.

За даними моніторингу, лідером електоральних симпатій серед політичних сил залишається партія Володимира Зеленського «Слуга народу», яку готові підтримати 48,2% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями.

Також долають прохідний бар’єр «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка (10,7%), «Європейська Солідарність» Петра Порошенка (7,8%), «Батьківщина» Юлії Тимошенко (6,9%) та партія «Голос» Святослава Вакарчука (5,6%).

Партію  «Сила і честь» Ігоря Смєшка готові підтримати 4,3% опитаних, «Громадянську позицію» Анатолія Гриценка – 3%, Радикальну партію Олега Ляшка – 2,4%.

Рейтинг інших політичних сил становить менше 2%. Антирейтинг партій, за даними моніторингу, очолює «Європейська Солідарність». За неї за жодних обставин не проголосували б 52% виборців.

Втім, варто зазначити, що до 21 липня електоральні настрої можуть змінитися.

47% опитаних зазначили, що головним мотивом, яким вони будуть керуватися при виборі політичної сили під час голосування, буде здатність партії принести зміни в країні. Ще 30% сказали, що голосуватимуть, виходячи із здатності політичної сили навести порядок у країні.

Кожен п’ятий сказав, що мотивується тим, що у політичній силі є багато нових облич або ж її представники здатні побороти корупцію.

Для 14-15% головними мотивами є те, що партія виступає за соціальну справедливість та має сильного лідера.

34% опитаних заявили, що Україна рухається у правильному напрямку, 37% – протилежної думки, ще 29% – не визначилися.

Оптимістичні погляди на стан справ у країні мають жителі центральних та південних регіонів, молодь, а також виборці партій «Слуга народу» та «Сила і честь». Натомість, прихильники партій «Європейська солідарність» та «Опозиційна платформа - За життя» – найбільш песимістичні.

Абсолютна більшість (88%) очікують радикальних змін в країні. Половина опитаних задоволені діяльністю новообраного президента Володимира Зеленського, 11% – протилежної думки, а 39% ще не змогли оцінити роботу новообраного глави держави. Діяльністю попереднього президента Петра Порошенка задоволені 16% опитаних, понад 80% – не задоволені. Діяльністю прем’єр-міністра Володимира Гройсмана задоволені 19%, не задоволені – 76%. Роботою Верховної Ради не задоволені більше 90% опитаних.

Підтримка прозахідного вектору надалі переважає: 62% – за вступ України до Європейського Союзу (22% – проти), 53% – у НАТО (31% – проти).

Дві третини опитаних – за те, щоб українська мова була єдиною державною мовою. 21% виступають за надання російській державного статусу, ще 11% – за її офіційний статус.

65% українців вважають Росію агресором щодо України. 27% – протилежної думки. При цьому більше 60% – за дипломатичні шляхи врегулювання проблеми війни на Донбасі (38% – за припинення військових дій та замороження конфлікту, 22% – за надання цим територіям самостійного або ж федеративного статусу у складі України).

Лише 5% – за повне відділення окупованих земель. 18% опитаних підтримують продовження військових дій до повного відновлення української влади на всьому Донбасі.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

Залиште вiдповiдь

Читайте також