Допоможіть бійцям з Рівного «зазирнути» до ворога

724 0

Ми у соцмережах:

Допоможіть бійцям з Рівного «зазирнути» до ворога

До Великодніх свят рівняни напекли сотні пасок, наготували ковбаси, яєць та інших смаколиків, щоб передати військовим на фронт. Так би мовити, створити домашню атмосферу навіть в окопах. Та як виявляється, це не така вже й хороша ідея. Бо частина продуктів зіпсується ще дорогою до бійців. Вже краще передавати чай-каву, ліки, енергетичні батончики, маскувальні сітки та техніку, а смаколики — по запиту. Радіють бійці і дитячим малюнкам з добрими побажаннями, бо піднімають настрій.

Олександр Гребенюк, волонтер:

— Ситуація на фронті змінилася, відповідно, й потреби теж. Якщо командир нормальний, то й підрозділ усім першочерговим забезпечений — від їжі до одягу. Наші хлопці мобільні, часто змінюють місце дислокації. Отже, ніхто з собою на «нуль» не буде тягти банки тушонки чи мішок картоплі й потім їх звідти «евакуйовувати»…

Що військові потребують першочергово? Насамперед дуже потрібні квадрокоптери: від найдешевших до найдорожчих, типу «Кажанів», «Мавік», бо це витратний матеріал. Але навіть простий дрон може допомогти розвідгрупі зазирнути до противника. Так само постійно необхідний транспорт, бо й справді допомагає рятувати бійцям життя. Вкрай потрібна різна оптика — від прицілів до тепловізорів, приладів нічного бачення. Часто потрібні медикаменти, зокрема, кровоспинні, протизастудні, знеболювальні засоби, перев’язочні матеріали — але тільки не саморобні бинти з простирадл, так само, як і саморобні турнікети. Великої потреби в окопних свічках уже немає, ними досі гріються більше десь на дальніх кордонах — там, де з певної причини генератор підключити не можуть. От в нас, скажімо, 2 тисячі окопних свічок уже тижнів зо три лежать.

Що стосується їжі, то харчування достатньо. Треба розуміти, що часто привезені домашні продукти військовим просто ніде зберігати. Половину картоплі часом доводиться викидати, бо зогниває. А її ж треба почистити, приготувати на обід, все це забирає час, який не завжди у хлопців є. Або коли у підрозділ на 30 людей привезли 300 пасок, а їх бійцям і з’їсти ніяк, і передати нікому, бо всі далеко… Тому оптимальний варіант — енергетичні батончики. Хлопці, які ідуть на «роботу» на кілька днів, живуть саме на енергетиках, горішках, батончиках, шоколаді, бо готувати їм ніяк. Тобто такий сухпайок виручає.

Так само у хлопців на завданнях не завжди є можливість вмитися, а тим більше — прийняти душ. Тому вологі серветки — завжди актуальні. Не зайвими також будуть зубні щітки та пасти.

З одягом все в порядку. Наприклад, приносять люди плетені теплі шкарпетки, а їх не завжди й треба, ще й у такій кількості. Бо шкарпетками армія забезпечує, і вони доволі непогані. А коли ходиш у взутті цілий день, то й шкарпетки потрібні особливі.

Зрозуміло, що кожен хоче допомогти. У нас люди добрі, щедрі — хтось кинув клич і всі понесли хто що має. Але ця допомога має бути розумною. Якщо хочете допомогти військовим, я би порадив обрати конкретного волонтера, якому довіряєте. І вже радитися з ними про нагальні потреби військових, про те, що потрібно саме зараз. На мою думку, вже краще разом зібратися і придбати хлопцям щось таке, що самі вони собі не куплять. Тому навіть ті самі 10–20 гривень, витрачених на новий дрон, принесуть більше користі, ніж просто ящики з харчами.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також