Дорога гігакалорія. У Рівному знову хочуть підвищити тарифи на тепло

1446 0

Ми у соцмережах:

Торік міський голова Олександр Третяк сам перевірив роботу котелень на початку опалювального сезону

На сайті міської ради Рівного з’явився проєкт рішення виконкому, в якому йдеться про підвищення тарифів на тепло та гарячу воду. Причому, для мешканців Квасилова вартість однієї гігакалорії становитиме 3817,44 грн, а для рівнян — 3167, 68 грн. Куб гарячої води при цьому обійдеться у 186,17 грн.

Чиновники і тепловики в один голос запевняють, що населення різниці не відчує — платитиме, як і в минулому опалювальному сезоні (1913,5 гривні за гігакалорію), бо існує мораторій на підвищення тарифів. Різницю компенсують з держбюджету. Та й, кажуть, ці суми, що в проєкті рішення — це розрахунки тепловиків, а затвердити тариф ще мають члени міськвиконкому.

Втім, згадаймо, які торік у Рівному були палкі дебати й торги між міською владою, депутатами та теплопостачальниками з приводу тарифів: скільки мають платити за тепло рівняни і хто кому винен компенсацію? Сподівалися на компенсацію з державного бюджету, та врешті-решт довелося платити теплопостачальникам з міського — найбільше, понад 200 мільйонів, дісталося «Рівнетеплоенерго», яке опалює більшість житлових будинків міста.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— Вкотре наголошую, тарифи для населення на тепло залишаються на рівні минулого року! Щодо опублікованого проєкту рішення по тарифах пояснюю: щоб вчасно та ефективно розпочати опалювальний сезон, постачальник теплової енергії зобов’язаний завчасно провести розрахунок економічно обґрунтованих витрат і подати на затвердження до органів місцевого самоврядування. Встановлення тарифів на комунальні послуги, нижчих за розмір економічно обґрунтованих витрат на їхнє виробництво, не допускається і може бути оскаржене в суді.

Відповідно до порядку формування тарифів, «Рівнетеплоенерго» прорахувало, на їхню думку, економічно обґрунтований тариф і подало розрахунки у міськвиконком. Ми зобов’язані винести їх на розгляд та опублікувати цей проєкт рішення на сайті міської ради. Підготовлені теплопостачальним підприємством розрахунки з підтверджуючими матеріалами та документами перевіряють спеціалісти департаменту економіки та подають свої пропозиції. І лише після того рішення виноситься на розгляд членів виконавчого комітету. Саме виконавчий комітет міської ради в кількості 20 членів і затверджує економічно обґрунтований тариф, зважаючи на відповідні розрахунки, подані теплопостачальником.

Щодо компенсації різниці між економічно обґрунтованим тарифом та тарифом на теплову енергію для населення — це питання в наступному опалювальному сезоні вирішується на державному рівні. Мова йде про те, що можливість не підвищувати тарифи для населення в Україні покриватиметься сумою в 125 млрд грн, яку нададуть міжнародні партнери.

Олександр Ющук обіцяє, що в квартирах рівнян буде 18–20 градусів тепла

Олександр Ющук, директор ТОВ «Рівнетеплоенерго»:

— По суті, для рівнян нічого не зміниться, адже розраховуємо на компенсацію. Але звідки вона буде — з міського чи з державного бюджету, поки не готовий сказати. З огляду на ситуацію в країні прогнозують, що зима буде важкою. Але саме підвищення тарифу планується невелике — на близько 200 гривень, це 10%. Ми виходимо з вартості затрат на виробництво однієї гігакалорії, бо ж потрібно вчасно закуповувати і розраховуватися з постачальником за природний газ, потрібні кошти на ремонтні роботи, на зарплату працівників та інше. Бо інакше ризикуємо опинитися в колапсі. До речі, мешканці житлових будинків і так заборгували нам близько 250 мільйонів гривень, і ще майже 20 млн грн боргують підприємці. Ведемо активну підготовку до нового опалювального сезону, запасаємо щепу. Якщо не виникне якихось надзвичайних ситуацій, то в оселях рівнян має бути на рівні 18–20 градусів тепла.

Олена РАКС.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також