Досі судять лікаря, який не врятував травмованого мотоцикліста

868 0

Ми у соцмережах:

Досі судять лікаря, який не врятував травмованого мотоцикліста

У Рівному відбулося чергове судове засідання за обвинуваченням лікаря-хурурга Рівненської обласної лікарні Віктора Водоп’яна у смерті мотоцикліста Ростислава Федорова.

Нагадаємо, 19 червня 2015 року 28-річного мотоцикліста доправили до обласної лікарні після ДТП, коли його на вулиці Соборній у Рівному збив автомобіль «Форд Фієста». Чоловік був доставлений до медзакладу при свідомості та ще втішав дружину, однак, помер у медзакладі. Рідні Ростислава Федорова впевнені у вині лікарів.

ЧаРівне повідомляє, що спочатку справу лікаря Водоп’яна розглядав суддя Мар'ян Головчак, але сторона захисту заявила йому відвід. Із січня минулого року її почав розглядати суддя Віктор Кухарець, однак, засідання за різними причинами не проводилося ще з вересня, розповідають потерпілі.

- Це перше засідання з вересня. Було так, що не було захисника, обвинувачений був зайнятий операцією, суддя також був у нарадчій кімнаті, - каже представник потерпілих Олексій Курись. - Справа може затягнутися на невизначений термін. Адже сторона захисту ще хоче клопотати про проведення колегіальної судово-медичної експертизи.

На черговому засіданні через неявку свідка зі сторони обвинувачення прокурор Василь Суржук запропонував змінити порядок розгляду справи, а саме перейти до дослідження письмових доказів, а свідка допитати на наступному засіданні.  Суддя Віктор Кухарець задовольнив клопотання прокурора.

Серед іншого прокурор озвучив висновки експертизи Житомирського судово-медичного бюро, яка проводилася з 10 березня по 14 квітня 2016 року. У висновку зокрема йшлося, що лікарем Водоп’яном необхідна допомога не була надана.

«…тактика надання допомоги була неправильною, оскільки треба було провести консиліум лікарів… При встановленні більш повного діагнозу шанси на те, щоб врятувати життя хворого були би вищими, у всякому випадку шанси, щоб запобігти смерті потерпілого мали місце. Катетер у плевральну порожнину лікарем-хірургом Водоп`яном не був встановлений, а операція була виконана не кваліфіковано. Дані обставини вплинули на смерть потерпілого, але не були основною її причиною», - зачитав прокурор.

У судовому засіданні дослідили відеозапис з приймального відділення РОКЛ, 19 червня.2015 року, коли був доставлений хворий. 

Потерпіла Наталія Федорова: Коли брат (чоловіка, авт.) сварився (з Водоп’яном), щоб були прийняті хоч якісь міри, то він (Водоп’ян) сказав, що нічого страшного – є підозра на перелом ребер, коли зробили рентген, то підозра підтвердилася. Він говорив: нічого страшного і не таких витягували.
Суддя оголосив у справі перерву до 25 квітня, 15. 00. Наступні засідання відбудуться 20 травня, о 14-ій годині, 22 травня о 14.15.

До речі, термін давності справи закінчився ще рік тому, через що обвинувачений звільняється від кримінальної відповідальності, суд буде розглядати справу у контексті встановлення вини обвинуваченого. Крім того це має важливе значення для задоволення цивільного позову потерпілих.

Читайте також: Дії лікарів обласної лікарні розслідуватиме міліція та У судах затягують справу про халатність рівненського хірурга
 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також