«ДОСТУПНІ ЛІКИ»–2020: оприлюднено новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації

719 0

Ми у соцмережах:

«ДОСТУПНІ ЛІКИ»–2020: оприлюднено новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації

Наказом МОЗ України від 1 червня 2020 року № 1284 затверджено Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації. Реімбурсація - загальноприйнята назва в міжнародній практиці охорони здоров’я процесу, за допомогою якого система охорони здоров’я впливає на доступність лікарських препаратів та медичних послуг для населення.

Новий Реєстр містить 246 позицій, що на 11 менше, ніж у Реєстрі, затвердженому наказом № 316. Однак при цьому з 246 препаратів 77 відшкодовуються державою пов­ністю, що на 4 позиції більше, ніж у Реєстрі, затвердженому наказом № 316.

Крім того, з 246 лікарських засобів 187 призначені для лікування серцево-судинних захворювань, 43 — для терапії цукрового діабету ІІ типу, 15 — бронхіальної астми та 1 — для лікування ревматичних хвороб. Найбільшою є кількість лікарських засобів з міжнародними непатентованими назвами амлодипін (33) та метформін (33). У Національній службі здоров’я України повідомляють, що до Реєстру включено 7 нових препаратів.

Нагадуємо, що відповідно до Порядку визначення розміру реімбурсації лікарських засобів аптекам та аптечним пунктам дозволятиметься протягом 30 календарних днів завершити реалізацію закуплених до 01.06.2020 р. препаратів, які підлягають реімбурсації, відповідно до цін та в порядку, що діяли до дати затвердження МОЗ оновленого Реєстру.

Зазначимо, що 18 квітня програму «Доступні ліки» розширено препаратами за міжнародними непатентованими назвами хлорохін та гідроксихлорохін. Рішення про включення цих ліків пов’язане з тим, щоб здійснювати їх відпуск виключно за електрон­ними рецептами, тому реімбурсація цих препаратів не передбачена.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА», за матеріалами nszu.gov.ua 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також