Дракар на воді: на Оствиці у Рівному відкрили п`ятий сезон (ВІДЕО)

617 0

Ми у соцмережах:

Дракар на воді: на Оствиці у Рівному відкрили п`ятий сезон (ВІДЕО)

Дракар Гунгнір спустили на воду Басівкутського озера після зимівлі. Це відбулося на Оствиці в Рівному. Таким чином у парку історичної реконструкції відкрили п'ятий сезон катання на дерев'яному човні-реконструкції, розповів керівник клубу Оствиця Юрій Ойцюсь.

Сезон мандрівок на човнах-2022 закрили 12 листопада. Потому їх підняли на сушу й законсервували на зиму.  А 23 березня у парку історичної реконструкції Городище Оствиця відкрили новий сезон катання на човнах, повідомляє Рівне Суспільне. І традиційно першим на воду спустили дракар Гунгнір. Його виготовив майстер Олег Петренко у 2019 році.

- Це зменшена копія варязького дракара, оригінал був 25 метрів, ми зробили дев'ятиметрову реконструкцію. Попередньо вивчав інформацію про цей човен, як його виготовляли, це зайняло приблизно п'ять-шість місяців, а саме будівництво тривало три місяці, розповів Олег Петренко.

Зиму три вітрильники й чотири довбанки перебули під спеціально облаштованим для цих потреб навісом.

Щовесни зі спуску на воду реконструкції варязького човна на Оствиці розпочинають новий сезон.  Нинішній для дракара — п'ятий за ліком, зазначає керівник клубу історичної реконструкції Оствиця Юрій Ойцюсь.

- В минулому сезоні було багато людей з інших міст — харків'яни, кияни. Люди втікають від війни, вона давить постійно, витримувати важко, потрібна якась емоційна розрядка. А в нас тут спокійно — природа. Навіть коли лунає сирена тут спокій. Люди просто приходять посидіти, подивитися на воду,зазначив Юрій Ойцюсь.

Перед спуском човна на воду, встановили щоглу. Й запросили відвідувачів парку у мандрівку Басівкутським озером. У їх числі й рівнянка Людмила Сич донькою Стасею.

- Ми часті гості на оствиці. Мій чоловік дружить із її засновниками, часом допомагає, якщо потрібно. Вони вкладають сюди своє серце, душу і золоті руки. Для мене — це таке місце сили, як дача, тільки краще,сказала Людмила.

Її чоловік Тарас — на веслах.

- Зробив завчасно усю роботу, щоб встигнути на 17:00 сюди, допомогти спустити човен на воду й покататися. Так і минулого року і позаторік, мабуть, з найпершого спуску, зізнався чоловік.

Зі стартом сезону продовжують і облаштування парку історичної реконструкції. Тут відтворюють культуру і побут Давньої Русі. Зі слів Юрія Ойцюся, вже розпочали робити реконструкцію житла трав'яним дахом, у планах — дитячий майданчик. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також