Дві найбільші фракції у Рівненській облраді можуть залишитися без керівників?

1677 0

Ми у соцмережах:

Дві найбільші фракції у Рівненській облраді можуть залишитися без керівників?

Конфліктні ситуації довкола Рівненської облради останнім часом знову не вщухають. І вже вкотре, серед «заколотників», які не зацікавлені у стабільній роботі обласної ради фактично одні й ті самі імена та обличчя. Хто і для чого роздмухує штучний конфлікт із відставкою голови обласної ради Олександра Данильчука, трохи більше ніж за півроку до місцевих виборів?

Нагадаємо, у п’ятницю 14 лютого, окремі депутати спробували зареєструвати проект рішення «Про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови обласної ради Данильчука Олександра Юрійовича». Ініціаторами виступили Микола Кучерук (фракція ВО «Батьківщина»), Віталій Чугунніков (фракція «Європейська Солідарність») та Олександр Савчук (фракція ВО «Свобода»). Підкріпивши це підписами 21 обласного депутата, чого недостатньо для внесення питання до порядку денного.

До слова, у загальному списку підписантів — всього п’ятеро обранців від «Батьківщини» (з 15?ти) та лише троє представників «ЄС» (з 17?ти). Тож Кучерук та Чугунніков фактично пішли проти більшості депутатів своїх фракцій — не порадившись із ними підписали цей проект рішення. Кажуть, найбільше депутатів цих фракцій обурив той факт, що їхні керівники поставили підписи від імені фракцій, а не як власні ініціативи.

Чи може ця ситуація призвести до зміни керівників обох фракцій? Принаймні, як розповідають наші джерела, невдоволення депутатів тільки наростає.

Один із впливових «батьківщинівців» у облраді розповів, що рішення про зміну керівника фракції може стати нелегким, але воно буде логічним. Адже завдяки діям Кучерука «Батьківщина» в обласній раді вже давно не є монолітною. Замість того, аби працювати на конструктив, каже депутат, фракція постійно в центрі якихось скандалів та протистоянь. А це, підкреслює депутат, точно не те, що вони обіцяли своїм виборцям.

У фракції «Європейська Солідарність», схоже, також частина депутатів всерйоз задумалась над зміною керівника — бо вважають, що не повинен був керівник приймати таке рішення, не порадившись із депутатами своєї фракції. Депутати визнають, що Віталій Чугунніков почав «грати в особисту гру», в першу чергу відстоюючи власні інтереси. У фракції підкреслюють, що депутати — самодостатні особистості, і не хочуть бути статистами у чиїхось політичних іграх. В найближчі тижні фракція планує зібратися на засідання і обговорити те, що сталося. Не виключено, що можуть бути прийняті рішення, в тому числі й кадрові.

Не все так однозначно і у фракції «Свобода». Тут теж частина депутатів незадоволена як розвиваються події. Адже через амбіції однієї людини, яка хоче втриматися на посаді — Юрія Осіпчука, начальника обласного управління охорони здоров’я, позбутися роботи можуть чимало однопартійців, в тому числі й заступник голови обласної ради Олексій Бучинський. Проект рішення про звільнення якого вже зареєстрував голова облради Олександр Данильчук. Його розглянуть 13 березня.

За словами Миколи Кучерука, якого називають ще «заколотником» в цій ситуації, основна їхня претензія до Данильчука — це відсутність діалогу з депутатами. Натомість сам голова облради це заперечує, та каже, усі звинувачення абсурдні і безпідставні.

Вони тут за два роки поміняли трьох голів, а я вже два роки головою — і порядок. Я не знаю, чому зараз розпочалася ця кампанія, але знаю, що є п’ятеро охочих сісти у крісло голови. Проекту рішення про недовіру голові немає, бо недостатньо голосів, тож він втратив чинність. А про відставку Олексія Бучинського проект є, і його розгляне сесія...Неправда, що я з депутатами не працюю, вони постійно сидять у мене в кабінеті. Зрештою, прийняття кожного рішення залежить саме від їхнього голосування, — зазначає Олександр Данильчук.

Депутати і з «Батьківщини», і з ЄС вважають, що питання зміни голови облради було створено штучно. І справді, завжди, коли є керівник, то неодмінно виникають розмови, хто міг би бути альтернативою йому. Але, підкреслюють депутати, головою обласної ради є Олександр Данильчук, і питання про нового керівника на сьогодні не обговорюється.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також