Екологи вже знають, чому у річці Замчисько у Костополі була червона та смердюча вода

1082 0

Ми у соцмережах:

Екологи вже знають, чому у річці Замчисько у Костополі була червона та смердюча вода

До державної екологічної інспекції Поліського округу ще у січні надійшло колективне звернення жителів міста Костопіль щодо несанкціонованого скиду стічних вод, забруднених відходами тваринного походження, до річки Замчисько.

Фахівці  Інспекції оглянули меліоративний канал, де знаходиться випуск стічних вод КП «Костопільводоканал» та встановили, що нижче місця випуску - приблизно за 500 метрів біля мосту в мікрорайоні Переменка,  вода має світло-червоне забарвлення та характерний запах.

Спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю відібрали дві проби води в меліоративному каналі вище та нижче випуску з очисних споруд «Костопільводоканалк».

В результаті лабораторних досліджень встановлено, що вище випуску «Костопільводоканал» зафіксовані перевищення встановлених нормативів лише по фосфатах в 2,04 раза та БСК-5 (важливий екологічний показник стану природних водойм) – в 1,76 раза. Вода в меліоративному каналі мала природній колір, запах відсутній.

У відібраній пробі води біля мосту в мікрорайоні Переменка вода мала світло-червоний колір та характерний для органічного забруднення запах. Перевищено встановлені нормативи гранично-допустимих концентрацій по азоту амонійному – в 18,91 раза, по біохімічному споживанню кисню (БСК5) – в 28,86 раза, по завислим речовинам – в 19,2 раза, по хімічному споживанню кисню  – в 3,8 раза.

Державна екологічна інспекція Поліського округу надіслала листи до Костопільської міської ради для вжиття заходів реагування, передбачених статтею 10 Водного кодексу України, а також - до відділення поліції № 2 Костопільського райвідділу поліції для встановлення винних у забрудненні річки осіб та порушення стосовно них кримінального провадження згідно статті 242 Кримінального Кодексу України. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також