Експерти заявили в суді, що підстави для звільнення екс-начальника ДАІ могли бути сфабрикованими

1081 0

Ми у соцмережах:

Експерти заявили в суді, що підстави для звільнення екс-начальника ДАІ могли бути сфабрикованими

29 травня Рівненський обласний окружний адміністративний суд в черговий раз розглядав справу колишнього керівника рівненської ДАІ Миколи Слободенюка. Нагадаємо, у 2012 році його звільнили з посади за станом здоров’я. Сьогодні ж підполковник намагається довести через суд, що висновки військово-лікарської комісії були сфабрикованими.

Слободенюк Справу про скасування наказу, згідно з яким Миколу Слободенюка звільнили з посади, Рівненський окружний адмінсуд розглядає вже не перший місяць. Позивачі стверджують, що надали чимало доказів, щоб оперативно вирішити справу, але колегія суддів на чолі з головою адміністративного суду Василем Шарапою не поспішає з винесенням рішення. На думку Миколи Слободенюка, це пов’язано із тим, що другою та третьою стороною в процесі є управління МВС та чинний начальник обласного ДАІ Олександр Семенюк. 29 травня судді мали заслухали пояснення трьох експертів Головного бюро судово-медичної експертизи України. Саме вони встановили, що на момент звільнення Микола Слободенюк не мав тих хвороб, які стали формальною підставою для його усунення з посади. Варто зазначити, що до цього судді вже заслуховували голову бюро, який підтвердив достовірність експертного висновку. Однак, це не задовольнило представників обласного УМВС. Вони впевнені, що у 2011 році Микола Слободенюк за станом здоров'я не міг виконувати своїх обов’язків. Тому правоохоронці наполягали, щоб пояснення у суді надали всі задіяні в експертизі особи. Щоправда, позиція столичного спеціаліста з серцево-судинних захворювань Юрія Головченка, який з’явився до суду для надання пояснень у форматі відеоконференції, «розхитала» версію представників УМВС. Лікар із багаторічним досвідом зазначив, що в нього є багато запитань до рівненських та львівських колег. Адже якщо вірити результатам військово-медичної експертизи, Микола Слободенюк мав би бути дуже хворою людиною. Проте аналізи не підтверджують висновків комісії. - У мене дуже багато запитань до рівненських лікарів, які писали такі діагнози, - каже пан Головченко у суді. – Я не знайшов їх підтвердження у жодних документах чи справі позивача. Я не знаю, можливо, це дійсно була дуже хвора людина, з інвалідністю і невідворотними ураженнями життєво важливих органів. Але вже незабаром аналізи показали, що це здоровий чоловік. Тут можна тільки дивуватися «професіоналізму» рівненських лікарів, які за рік добилися такого результату. На відміну від столичного експерта, Микола Слободенюк можливості свого «чудесного зцілення» не припускає навіть жартома. Він впевнений, що всі діагнози були сфабрикованими і писалися лікарями під тиском тодішнього керівництва правоохоронних органів та Партії регіонів. Доказом цього може бути лист заступника начальника УМВС, адресований на заступника голови РОДА з проханням допомогти звільнити Миколу Слободенюка з роботи.

Ще одним доказом того, що звільнення Миколи Слободенюка відбувалось незаконно, надав у судовому засіданні колишній завідувач сектору медичної частини, екс-начальник лікарні обласного УМВС Володимир Якимець. Він повідомив, що передав свідоцтва про хворобу Миколи Слободенюка у відділ кадрів 30 грудня 2011 року. При цьому наказ про звільнення підполковника був виданий 29 грудня. З цього виходить, що тодішнє керівництво УМВС звільнило людину з роботи начебто за станом здоров’я ще навіть не маючи висновку лікарів на руках. Яковчук Попри те, що, на думку Миколи Слободенюка, суд отримав достатньо доказів для винесення рішення, колегія суддів вирішила провести ще одне засідання. На ньому планують заслухати ще двох експертів, що брали участь в експертизі. Після цього епопея навколо звільнення колишнього начальника ДАІ, можливо, знайде своє логічне завершення.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також