Енергетичний прорив для Рівного

1576 0

Ми у соцмережах:

Енергетичний прорив для Рівного

Цілорічна подача гарячої води — не вигадки, а нова реальність, яку пропонує «Рівнетеплоенерго». Минулого року у підприємства змінився власник, який одразу заявив, що розвиватиме новий напрямок: теплова енергія з відновлюваних джерел. Бо виробляти тепло з біомаси істотно дешевше, ніж із дорогого російського газу. Для цього в міські котельні будуть інвестовані колосальні кошти, щоб вони могли працювати на відходах деревообробки. Встановлення такого обладнання стане справжнім проривом для Рівного.

 За впровадження цього проекту відповідає компанія «Рівнетеплосервіс», яка є дочірнім підприємством «Рівнетеплоенерго». Першою модернізація торкнеться вулиці Герцена. Місцева котельня подає там тепло до п’ятнадцяти будинків. Ця котельня запрацює на біопаливі одразу, як депутати Рівненської міської ради дадуть дозвіл на її суборенду.

Основна мета впровадження такого великого проектуце стабілізація тарифів, — розповідає директор ТОВ «Рівнетеплоенерго» Олександр Корчинський. — Адже використовувати російський газ — економічно невигідно, бо він постійно дорожчає. Тому ми не вигадували нічого нового, а почали застосовувати біопаливо, як це роблять у Європі. Особисто для нас це дозволить вивести підприємство зі збитків та в перспективі надати людям цілорічне гаряче водопостачання.

Ризики від встановлення нового обладнання мінімальні. Бо нові котли працюватимуть поряд із газовими. Якщо трапиться якась непередбачувана ситуація, то роботу котлів на біопаливі буде припинено. В свою чергу, газові котли будуть одразу запущені в роботу. Також не потрібно забувати, що встановлення нового обладнання — це інвестиція. Тобто вартість котла не буде включена у тариф для наших споживачів.

Довкіллю нова технологія не шкодитиме, адже у нових котлах стоїть спеціальний фільтр-циклон. У Рівному вже сім років працює лише одна котельня на біопаливі на вулиці Курчатова. Цікаво, що про це знають не усі люди, які мешкають неподалік. Бо за весь час її роботи не було жодних нарікань.

Як уточнив керівник «Рівнетеплоенерго» Олександр Корчинський, одразу після запуску котла на вулиці Герцена екологічна інспекція буде проводити заміри. Досліджуватимуть викиди безпосередньо з труби та на території котельні. Якщо будуть хоч найменші відхилення від норми, то котел буде одразу вимкнено, а заводу-виробнику виставлено претензії:

Людей лякають, що у нібито нових котлах ми будемо спалювати сміття. Однак це настільки безглуздо, що смішно коментувати. Кожен спеціаліст знає, що потрібна неймовірна кількість відходів, щоб зі сміття добути одну гігакалорію тепла. По-перше, для цього використовують зовсім інше обладнання. Наші котли для такого не годяться. По-друге, сміття перед спалюванням потрібно принаймні сортувати. Адже у відходах буває скло та залізо, які взагалі не горять у котлах.

Додамо, якщо проект «Рівнетеплоенерго» на вулиці Герцена буде успішно реалізовано, то нове обладнання почнуть монтувати й на інших котельнях. А це дозволить підприємству в перспективі збалансувати тариф і у літній період не вимикати централізоване гаряче водопостачання, як це відбувалося роками.

Однак для модернізації ще потрібен дозвіл Рівненської міської ради на передачу частини котелень у суборенду теплопостачальній компанії. Його на перші три котельні на вулицях Чорновола, 74-В, Герцена, 5-А та Соборній, 225-К планують надати на сесії 14 березня. Після цього теплопостачальники невідкладно перейдуть до втілення проекту.

Більше читайте завтра у свіжому номері газети «Рівне вечірнє».


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також