![Енергетик пояснив, чи на Рівненщині одних людей вимикають більше, ніж інших](/img/650/enerhetik-poyasniv-chi-na-rivnenshchini-odnikh-lyu_20240709_9196.jpg)
Мешканці Рівненщини часто нарікають, що один мікрорайон у населеному пункті може перебувати без «світла» довше, ніж інший.
За словами директора з експлуатації енергетичних мереж «Рівнеобленерго» Андрія Миколайчика для ITV, усе залежить від дефіциту електроенергії у мережі:
- Команду на відключення дає нам «Укренерго». Вони бачать всю мережу та баланс у мережі. У нас є шість черг. Вони розбиті на однакову потужність. Кожна черга це не менше 12,5% потужності. Буває, що графіки розроблені напередодні, а потім нас інформують, що дефіциту в певні часові проміжки немає. Але якщо прорахувати кілька діб, то можна побачити, що різниця відключення між чергами непомітна. Бо ту чергу, яку ми не вимикали, вимикаємо у інший день більше.