Євросоюз поки не заплатив за «Таємничі підземелля»

1066 0

Ми у соцмережах:

Євросоюз поки не заплатив за «Таємничі підземелля»

Міська рада Рівного досі повністю не розрахувалася за будівництво «Таємничих підземель», а Євросоюз не переказав обіцяні півтора мільйона євро. Проте автор і реалізатор проєкту Тарас Максименко каже, що це — лише технічне питання, і кошти будуть. А також обіцяє, що підземелля відкриються вже у квітні не лише для зовнішнього огляду. Пускатимуть всередину.

Питання про фінансування проєкту винесли на голосування бюджетної комісії Рівненської міської ради.

— Виноситься технічне рішення доплатити будівельникам — підрядній організації «РЕНОМЕ» за виконану ними роботу, — розповів Тарас Максименко. — Там залишились «хвости» в розмірі 440 тисяч гривень. Минулого року ці кошти нам було виділено, але ми не встигли ними скористатися, тому що об’єкт не ввели в експлуатацію, бо всі дозволи проходять через Київ. Наприкінці року тільки отримали позитивне рішення від ДАБІ, а сертифікат готовності об’єкта — лише в січні 2021 року. Відповідно, й виникла заборгованість. Кошти має переказати казначейство. Комісія Євросоюзу проводила міжнародний аудит проєкту. В грудні отримали позитивний висновок. Зараз очікуємо на європейські кошти в розмірі 1 мільйон 625 тисяч євро, які мають надійти до місцевого бюджету.

Ми також поцікавилися, коли «Таємничі підземелля» будуть знову доступні для огляду.

— Проєкт не заморожено, ми накрили брезентом скло від снігу, — сказав Тарас Максименко. — Оглядовість синхронізуємо із запуском фонтанів. Орієнтовно запланували на квітень. Ми для того зробили світлове, звукове шоу, оглядовий майданчик, фонтани. Тоді це створює незабутнє враження. Коли зима, оглядовість не потрібна. В цьому році працюватиме і фонтан, і звукове шоу — твори Казимира Любомирського, кільця будуть підсвічуватися. І нарешті будемо пускати всередину. Бо зараз відбувається процес передачі об’єкта на баланс парку.

Проте чи доживе до відкриття скульптура Змієборця, або ж «Стоматолога» в народі, — невідомо. Бо діти постійно по ній лазять.

— Лазять на скульптуру «Стоматолога», вона руйнується, — каже Тарас Максименко. — Ми доробили хвоста, який відвалили. Нам закидають, що не треба було робити «Стоматолога» доступним. Але це має бути виховання з боку батьків. Коли діти залазять на хвіст дракона, якому 70 років, то наслідки очевидні. Ті, хто створював маятник, не очікували, що по хвосту будуть стрибати. Поступово її можуть зруйнувати повністю. Тоді це стане символом недбайливості рівнян.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також