Десять договорів на будівництво спортивних майданчиків при сільських школах уклав за кілька днів до Нового року обласний департамент будівництва. Ціна кожного — майже півтора мільйона гривень. Контракти віддали фірмам, пов’язаним з бізнесменом Юрієм Фалком. Тим самим, фірма якого «Фіалка» — один із претендентів на реконструкцію стадіону «Авангард» у Рівному. А сам Юрій Фалко є спонсором «Вереса» та кількох менших футбольних команд.
Відповідно до підписаних договорів, спортивні майданчики зі штучним покриттям для гри у міні-футбол до кінця 2019 року на Рівненщині мають встановити будівельна компанія «Случ», ТзОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг», ТзОВ «Кортакоз» та ТзОВ «Альфарембуд».
«Случ» з 2014 року діє у Житомирській області, проте належить гощанцю Сергію Бондарцю, який свого часу працював у РДА та податковій, а також був директором ПП «Інформаційно-консалтингова група», яке зареєстроване на Вадима Сака, людину, що фігурує у фірмах бізнесмена Юрія Фалка. Саме тому активісти, зокрема, представники ГО «За чесний тендер», також і «Случ» пов’язують з Юрієм Фалком. Компанія має облаштувати майданчики у Перебродах Дубровицького району та Березовому Рокитнівського і отримає за обидва понад 2,8 млн грн з держбюджету.
«Укрбудреммонтаж інжиніринг», який доволі активно вигравав тендери у 2014-2015 роках, останнім часом все рідше фігурує серед учасників відкритих торгів. Товариство зареєстроване на згаданого вже Вадима Сака, але фактично підпорядковане Юрію Фалку. «Укрбудреммонтаж інжиніринг» має облаштувати спортмайданчики у Межирічах Острозького району, Залужжі Дубровицького, Кухчому Зарічненського району, а також Рафалівці Володимирецького району, отримавши понад 5,7 млн грн.
Здолбунівська фірма «Кортакоз» також пов’язана з п.Фалком. Власником «Кортакозу» є рівнянин Юрій Панасюк, а директором — Олександр Дашкель, який свого часу був співзасновником «Укрбудреммонтаж інжинірингу» разом з Юрієм Фалком. «Кортакоз» отримає з держбюджету 4,1 млн гривень за майданчики у Колках Дубровицького, Більській Волі Володимирецького та Боровому Зарічненського району.
Ще одне здолбунівське товариство — «Альфарембуд», яке належить рівнянину Миколі Новаку, отримало договір лише на менш як 700 тис. грн. Товариство має збудувати міні-футбольне поле на території дитячо-юнацької спортшколи на вулиці Яворницького, 28-А у Здолбунові.
Фактично три фірми, пов’язані з Юрієм Фалком, отримають за спортивні майданчики понад 12,6 млн грн — без тендерів. Причому значну частину коштів, відповідно до укладених договорів, фірмам переказали ще до кінця 2018 року, хоча, що логічно, робіт вони виконати за кілька днів до Нового року на ту суму не встигли б. Варто, втім, зазначити, що підписали договори на суми, на кілька десятків тисяч гривень менші, аніж передбачено проектно-кошторисними документаціями на встановлення спортивних майданчиків.
Ярослав Мазярчук, директор обласного департаменту будівництва:
— Наприкінці 2018 року вийшло розпорядження про стовідсоткове фінансування будівництва спортивних майданчиків. Фактично, ми одразу після підписання договору могли віддати усі кошти, передбачені на роботи, які триватимуть рік. Такого у моїй практиці ще не було, але оскільки дозволено законодавством, вирішили спробувати. А підрядників обирали, спираючись на те, у кого є можливість виконати замовлення, хто має техніку. Для будівництва таких полів потрібна спеціальна машина. От у кого вона є, тих у підрядники і брали.
Алла САДОВНИК.