«Фіалку» знову запідозрили в нечесній грі – при будівництві «Сарни-Арени»

2803 0

Ми у соцмережах:

«Фіалку» знову запідозрили в нечесній грі – при будівництві «Сарни-Арени»

Свого часу у 2016 році будівельна фірма «Фіалка» запропонувала найнижчу ціну на будівництво спортивної «перлини Полісся» - «Сарни-Арени». Проте за чотири роки ця сума зросла аж удвічі нібито з об’єктивних причин.

 Про це повідомляє громадська організація «За чесний тендер» з посиланням на https://sarny.rayon.in.ua/.

В 2011 році депутати Сарненщини, у складі команди від області, взяли участь у Всеукраїнській спартакіаді в Алушті. Обранці Сарненщини захопилися місцевою спортивною інфраструктурою, майданчиками, стадіонами. Повернувшись виникла ідея побудувати у Сарнах спорткомплекс, що стане перлиною Полісся. Відтак, з районного бюджету виділили – 461,9 тисяч гривень на виготовлення документації для будівництва спорткомплексу. Однак, на той час не вдалося залучити на будівництво кошти з державного бюджету. Але від ідеї не відмовилися. У 2015 році за підтримки обласної влади вдалося зрушити питання з мертвої точки. А вже наступного року на будівельному об’єкті заклали перший камінь під майбутню споруду.

Запланували зведення спортивної зали на майже 4 тисячах квадратних метрів, що матиме потужну багатофункціональну залу з трибунами на 760 місць. Спорткомплекс розрахований не лише на ігрові види спорту – мініфутбол, волейбол, баскетбол. Тут діятимуть борцівська, боксерська та тренажерні зали. Важливо, що комплекс адаптують для зайняття спортом для людей з інвалідністю та маломобільних груп.

Перемогу віддали фірмі, що зголосилася збудувати на 10 мільйонів гривень дешевше, від очікуваної вартості

За підрахунками департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА будівництво мало обійтися у 40,9 мільйона гривень. Відтак в травні 2016 року департамент оголосив тендер на визначення підрядника, який до 25 грудня 2017 року мав здати об’єкт. Тоді ще Прозорро не було, а свої пропозиції фірми подавали у паперових конвертах.

Участь у тендері зголосилися взяти чотири учасники. Одразу «вилетіла» з тендеру трохи дорожча від інших пропозиція ТОВ «Західметал», фірма яка пропонувала виконати роботи за 32,247 мільйона гривень. Приватне підприємство «ІБК Дедал», Товариство з обмеженою відповідальністю «Стиль-Декор» та Приватна виробничо-комерційна фірма «Фіалка» допустили для подальшої оцінки. ПП «ІБК Дедал» пропонувало зробити будівельні роботи за 30,177 мільйона гривень. Рівненське ТОВ «Стиль-Декор» пов’язують із фірмами родини Фалко, виставило на торгах суму 33,5 мільйона гривень. Зазначимо, «Стиль-декор» у 2017 році була спіймана на змовах із іншими учасниками, зокрема із компанією «Фіалка» Юрія Фалка.У 2017 році слідчі запідозрили, що Юрій Фалко, власник «Фіалки», організатор діяльності низки будівельних фірм, які беруть участь у тендерах, в тому числі і «Стиль-декору». А згодом Антимонопольний комітет визнав, що «Фіалка», «Стиль-декор» та ще дві наближені до Фалка фірми подавали пропозиції з однієї ІР-адреси.

Пропозиція «Фіалки» на торгах за будівництво спорткомплексу в Сарнах була найдешевшою – 29,95 мільйона гривень. Документи фірми були в порядку, і їх визнали переможцем, та 18 липня 2016 року підписали договір, згідно з яким об’єкт мали завершити до кінця 2017 року. Але таким оптимістичним планам не вдалося реалізуватися. У договір почали вносити зміни, терміни робіт відкладалися.

 В Prozorro в лютому 2017 року знаходимо Додаткову угоду №6, де йдеться про те, що в 2017 році на об’єкт передбачили всього 2,947 мільйона гривень, а строк закінчення робіт переноситься на 25 грудня 2018 року.

Договір №49 уклали 2 жовтня 2018 року, згідно з яким у 2018 році мали профінансувати 9,717 мільйона гривень (решту, відповідно, в наступному), з яких 774 тисяч гривень з Сарненського районного бюджету, а решту, понад 8,9 мільйонів гривень з Державного фонду регіонального розвитку. З цього випливає, що спорткомплекс не буде зданий до кінця 2018 року.

Через зростання заробітної плати та подорожчання деяких робіт, проєктно-кошторисну документацію надіслали на коригування комплексною державною експертизою. Згiдно експертного висновку в 2018 році кошторисна вартість об’єкта подорожчала чи не вдвічі і становить 75,84 мільйона гривень. Станом на 25 грудня 2018 року, за даними департаменту, на будівництво об’єкта виділили лише 39,265 мільйона гривень. Даних коштiв недостатньо для завершення будiвельних робіт. Роботи зупинені, тому що підрядник, який ці роботи виконував, повну суму вичерпав.

31 серпня 2018 року оголосили новий тендер на добудову цього об’єкта. Очікувана вартість – трохи більше ніж 45,6 мільйонів гривень. Дата закінчення робіт перенесли на 26 грудня 2019 року.

За роки зведення спорткомплексу подорожчало удвічі

Участь в тендері взяли дві фірми, які не торгувалися, і тому перемогу ціною в 45,599 мільйона гривень отримала все та ж «Фіалка». У департаменті будівництва повідомили, що Додаткову угоду вiд 9 квiтня 2019 року уклали з урахуванням перспективи видiлення коштiв. На даний час не видiлили повну суми для завершення робіт. З цієї угоди дізнаємося, що в 2019 році мають витратити не 36 мільйонів гривень, а менше мільйона – всього лише 981,8 тисяч гривень. Що значить, що об’єкт знову вчасно здано не буде. Цією ж додатковою угодою строк виконання робіт продовжили до 26 грудня 2020 року. Прогнозні джерела фінансування – у 2017-2020 роках – 90% з ДФРР, 10% – з місцевого бюджету.

В січні 2020 року готовність спорткомплексу становила лише 60%. Тож за клопотанням очільника Рівненської облдержадміністрації Віталія Коваля об’єкт включили до президентської програми «Велике будівництво», аби якнайшвидше добудувати комплекс. В департаменті зазначають, що якість виконання будівельних робіт контролюється в процесі будівництва замовником будівництва, таким чином «ручаються» за роботу підрядника. Загальну оцінку якості зроблять під час прийняття об’єкта в експлуатацію. Нині на спорткомплексі у Сарнах активно тривають завершальні ремонтні роботи. Хотіли відкрити 1 вересня, але не встигли.

Днями, 31 серпня 2020 «Фіалці» ще додали 5,85 мільйона гривень, без тендеру, по переговорній процедурі. Чиновники обласного управління обґрунтовують це тим, що ніби то в проєкті не врахували деякі роботи:
- благоустрій та освітлення території, що знаходиться у спільному користуванні із ТОВ «Колос» відповідно до погодженої схеми із влаштуванням двох автостоянок з влаштуванням сепараторів нафтопродуктів та ємкостей для очищеної води до них;
- заміну самопливної каналізаційної мережі на напірну відповідно до ТУ КП «Екосервіс» №5-19 від 02.11.2019 року;
- передбачено вивіску «САРНИ АРЕНА» на центральному вході у будівлю;
- жалюзі (захисні сітки для вікон та стін у спортивному залі).

 «Замовник може використовувати переговорну процедуру, якщо дійсно виникла необхідність у закупівлі додаткових БУДІВЕЛЬНИХ робіт. Однак, дивно, чому попередній проєкт не передбачав послуг з благоустрою та освітлення, чи заміни каналізації. Крім того, вивіска та жалюзі (навіть з їх монтажем) є товаром, а не роботами, окремо їх закупити було б дешевше. Наша громадська ініціатива «За чесний тендер» звернеться до Держаудитслужби, аби уповноважений орган контролю в сфері закупівель дав оцінку обґрунтованості такої неконкурентної процедури» – коментує юристка ГІ «За чесний тендер» Мирослава Примак.
ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також