Фінальне катання на човнах: на Оствиці в Рівному закривають сезон

773 0

Ми у соцмережах:

Фінальне катання на човнах: на Оствиці в Рівному закривають сезон

Парк історичної реконструкції "Городище Оствиця" в Рівному закриває сезон мандрівок на човнах. Фінальне у 2022 році катання на довбанках і вітрильниках відбудеться сьогодні, 13 листопада. Після того човни піднімуть на сушу, щоб законсервувати на зиму.

Закриватимуть четвертий за ліком сезон катання на човнах. Організатори анонсують п'ятигодинне фінальне дійство, яке розпочнеться о 12:00.

- Не буде параду, просто катання на човнах. Буде три вітрильники і три довбанки. При закритті сезону ми орієнтуємося на погоду, але намагаємося відтягнути по максимуму. Цьогоріч 13 листопада ми підіймаємо човни на берег, готуємо бограч та ковбаски на вогнищі. Буде цікаво, смачно й позитивно. Сподіваюся, що прийдуть люди і допоможуть нам підняти човни,розповів Суспільному Юрій Ойцюсь. - З кінця червня по серпень людей майже не було, якщо порівняти з майстеркласами, які ми проводили навесні. Тоді по 60 людей на них приходило, потім два місяці майже порожньо, і вже з вересня було стільки, що не встигали катати. Не знаю, чому так. Хоча в цілому нормальний був сезон, попри війну.

З травня по жовтень на Оствиці ліпили з глини, стріляли з лука, плели вінки і янголів з різнотрав'я, виготовляли свічки, ляльки-мотанки, випікали хліб і пиріжки у мобільній печі, частували борщем і бограчем, організовували майстеркласи з різьбярства, ковальства й паркуру.

У парку історичної реконструкції також відбулись етнодійства на Трійцю та Івана Купала, парад вітрильних човнів у день міста, благодійні фотосесії і безкоштовні екскурсії для переселенців, мандрували басівкутськими плавнями на довбанці і ходили під вітрилами після заходу сонця й на світанку.

Новинками сезону на Оствиці стали звершення в'їзної вежі, монтаж бортей і заселення у них бджіл та спуск на воду реконструкції човна скандинавів – фарінга laisvе.

Після 13 листопада човни законсервують на зиму. А майстерня на Оствиці працюватиме.

- Виготовляємо сувенірну продукцію, щоб заробити на відкриття наступного сезону. За минулі пів року ми налагодили виробництво реплік на археологічні знахідки. Іноземці дуже цікавляться виробами, розповів керівник клубу історичної реконструкції "Оствиця".

Усі фото -  Facebook Оствиця 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також