Фонд, який підпорядковується Рівненській ОДА і видає кредити, не веде облік – держаудит

1694 1
Керуючий справами ОДА та заступники голови на засіданні колегії. Фото - прес-служби РОДА

Анатолій Карп’юк, начальник Управління Західного офісу Держаудитслужби у Рівненській області, на засіданні колегії ОДА минулої п’ятниці розкритикував діяльність Рівненського обласного фонду підтримки індивідуального будівництва на селі.

Фонд підпорядковується Рівненській облдержадміністрації і видає кредити жителям сіл та фермерам як на будівництво житлових будинків, так і на утеплення та ремонти.

Торік навколо фонду, що діє з 90-х, вчинився скандал. Як виявилося, в Острозькому районі фонд створив філію – ферму з утримання свиней. За виручені від продажу тварин кошти мали покривати борги фонду, які виникають у разі несплати позичальниками. Проте директор фонду нині відмовляється свині продавати, стверджуючи, що вони – підмінені.

Між директором фонду Володимиром Пашковським та керівництвом Рівненської ОДА триває конфлікт, до якого, схоже, долучилася і Держаудитслужба. Так, Анатолій Карп’юк на колегії рекомендував звільнити директора фонду та призначити нового, який би налагодив роботу установи, зробив контроль та впорядкував документацію.

- Нинішній керівник установи ухвалює, м’яко кажучи, неефективні рішення, які суперечать законодавству, - зазначив п.Карп’юк на колегії Рівненської ОДА. – Так, в установі повністю відсутній облік. Не можна прослідкувати рух коштів, простежити господарську діяльність.

До слова, перед минулою сесію облради депутати розкритикували діяльність цього фонду, який звертався по додаткові кошти на кредитування селян. Депутат Богдан Файфура зазначив, що ефективніше фонд, який потребує ще й коштів на своє утримання, ліквідувати, а кредитування проводити силами департаментів Рівненської ОДА.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

  • Володимир 06:53, 30.04.2019

    У зв*язку з відсутністю власної сторінки – звертається голова Фонду Пашковський В.Г. По-перше – потрібно було запросити на колегію мене – я маю що сказати – бо збільшив фінансування програми вчетверо і як говорив «великий державний муж тимошенко і.о.» - 20 років ніхто не чув про Фонд, поки не було Пашковського. На сесії обласної ради 15.03.19 питання знято з розгляду без надання можливості мені доповісти. А конкретно конфлікт почався, коли у Рівненської ОДА (як засновника Фонду) розікрали свині. О.Муляренко 4 січня 2019 року пообіцяв розібратися з ситуацією, яка склалася навколо Фонду. Ця обіцянка закінчилася незаконним вилученням кредитних справ у Фонді на суму понад 14 мільйонів гривень про що є ухвала Рівненського міського суду (№ справи 569/575/191-кс/569/2225/19 від 01.04.19). Мною виявлено знищення кредитних справ (імовірно на мільйони). А ЦЕ ДЕРЖАВНІ КОШТИ!!! Невідомо скільки посадовців ОДА отримали кредити і не збираються повертати їх! На мої неодноразові звернення до правоохоронних органів – поки результату нуль – звернувся ще рік тому. Впродовж 20 років у Фонді не було жодної перевірки господарської діяльності. З метою підготовки до злочину з розкрадання і підміни свиней – група осіб зареєстувала їх на підставну особу. Представники відділу внутрішнього аудиту облдержадміністрації, яких я запросив, приховали цей факт в аудиторському звіті, а в.о. керівника відділу внутрішнього аудиту облдержадміністрації Бодак Р.Ф. вимагала неправомірну вигоду під час проведення аудиту про що я повідомив голову ОДА в установленому порядку та правоохоронні органи. Приховав цей факт і пан Карп*юк – звертаюся до нього повторно - як без висновку правоохоронних органів та суду, Фонд може взяти на баланс як виявилося «чужих свиней», які зареєстровані у Млинівському районі на фізичну особу згідно з реєстром. Маю надію, що під кінець своєї каденції державні мужі ОДА розберуться у ситуації, що склалася у Фонді і така важлива соціальна програма як «Власний дім» в області нарешті почне працювати знову. Наразі робота Фонду повністю заблокована… Далі буде. P.S. Якщо комусь щось незрозуміло – запрошую ознайомитися з документами за адресою: вул. Словацького, 1, місто Рівне, 4 поверх.

Залиште вiдповiдь

Читайте також