Мешканці багатоповерхового будинку на вул. Шухевича, 2 у Рівному уже двічі приходили до міських чиновників — спершу на сесію міськради, а минулого тижня ще й на засідання міськвиконкому. Люди переймаються долею своїх гаражів, які влада збирається демонтувати в цьому році. Кажуть, з ними це ніхто не обговорював, а просто поставили перед фактом: про демонтаж дізналися з оголошень. А ще переживають, щоб на звільненій території потім «раптово» не звели якусь новобудову.
Петро Будько, голова ОСББ «Шухевича-2»:
— Це стосується нашої прибудинкової території. У нас великий панельний будинок на 505 квартир. Усього в 1984-му було облаштовано чотири майданчики для зберігання там автомобілів. У 1990-х, коли у місті почали масово обкрадати автомобілі, люди почали ставити металеві «черепашки», хтось ставив звичайні бетонні гаражі. Зараз їх хочуть знести. Уже ходять чутки, що може бути, як на Київській, 11 — де знесли гаражі й нібито хочуть будувати якусь нерухомість. Так само і в нас є підозра. Люди дуже стурбовані. Хотілося б отримати публічну відповідь і гарантії, що там залишиться цільове призначення цих площадок саме для зберігання автомобілів. Що не буде зміни цільового призначення землі. Земля перебуває в користуванні міської громади.
Василь Цинко, мешканець багатоповерхівки на вул. Шухевича, 2:
— Хто визнав наші гаражі незаконними? Законність будь-якої споруди може встановити тільки суд! Шість років тому ми створили автогаражний кооператив на двох майданчиках, які збудувала держава ще у 1980-х на спеціально відведеній території. Вони заасфальтовані, обкладені бордюрами. Наші гаражі встановлено на законно виділеній території! Разом з головою ОСББ ми написали звернення до міського голови Олександра Третяка і секретаря міськради Віктора Шакирзяна.
Головний архітектор Рівного Дмитро Котляров запевняє, що про наміри забудовників щось зводити на тій території нічого не чув:
— Змінити цільове призначення невиділеної земельної ділянки ми не можемо. Тому й гарантувати те, що просять, теж не можемо. Ми повинні її спочатку виділити і сформувати. А якщо земельна ділянка і буде формуватися, то вона, як вільна від забудови, буде продаватися через аукціон — тобто через відкритий конкурс. На сьогодні жоден з інвесторів або якихось потенційних забудовників за містобудівними умовами не звертався.
Розбиратися у ситуації планують на наступному засіданні міськвиконкому.
Олена РАКС.