Гарбузи, корисні для чоловіків, вирощують на Рівненщині

2916 0

Ми у соцмережах:

Гарбузи, корисні для чоловіків, вирощують на Рівненщині

Дві тисячі гектарів штирійських голонасінних гарбузів насіяли цього року на Рівненщині. Від звичайних ці гарбузи відрізняються зернятами — ті не мають зверху лушпиння. Сорт вивели спеціально в Австрії, де з гарбузів роблять як ліки, так і корисну — особливо для чоловічого організму — гарбузову олію. Усе насіння з гарбузів, вирощених в Україні, відправляють до країн Євросоюзу.

Гарбуз Вирощує штирійські гарбузи на Рівненщині, як і на Житомирщині, Полтавщині та Вінниччині, австрійська фірма "Голдернкерн". Підприємство — єдине в країні, яке садить саме цей сорт гарбузів. Майже все зібране в Україні насіння вивозять в Австрію. У нашій області гарбузами засіяні поля у Корецькому та Дубенському районах. До речі, на Дубенщині цього року посіяли гібридні штирійські гарбузи — вони мають вищу врожайність, зовні схожі на кабачки і ростуть по кілька на одному стеблі. Цінність штирійських гарбузів — у "голому" насінні, яке дуже корисне. 70% зібраних зернят переробляють на олію. В Австрії нею поливають навіть морозиво. 250 грамів гарбузової олії там коштує 6 євро. Також гарбузове насіння використовують у фармації. Воно багате речовинами, які забезпечують нормальну роботу серцево-судинної та імунної систем, печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту. Окрім того, насіння сприяє обміну речовин, зниженню ваги, оздоровленню шкіри, гальмує розвиток аденоми передміхурової залози і скорочує ризик захворювання на рак простати. В Україні насіння замовляють не фармацевти, а пекарі — для хліба. Леонід Кононенко Леонід Кононенко, менеджер ТОВ "Голденкерн":

— Ростуть гарбузи 105-115 днів. Ми домовляємося із сільськогосподарськими підприємствами — даємо їм насіння та кошти. Вони вирощують за нашою технологією самі, а восени збираємо ми, бо лише наша компанія має потрібні комбайни. До речі, насіння з гарбуза техніка дістає одразу на полі. Уся гарбузова маса — близько 60 тонн на гектар — залишається у землі. Це дуже хороше добриво. На одній ділянці гарбузи рекомендують садити раз у чотири роки. Проте ви б побачили, яка пшениця після них росте! До речі, ми бережно ставимося до внесення добрив та гербіцидів — за перевищення норм хімікатів з кордону з ЄС увесь товар повернуть. Зібране насіння протягом доби потрібно помити та розпочати сушити. Інакше слизиста маса, в якій зернята лежать у гарбузі, розпочне бродити. Сушарки у нас стоять у Вінницькій області, проте ми хочемо поставити кілька й у Мирогощі, щоб можна було туди звозити насіння з Рівненської, Волинської областей. Для місцевих — це додаткові робочі місця, адже у період збору врожаю сушильні установки працюють цілодобово і потрібно кілька змін робітників.
Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також