Газ чи щепа? Аби не буржуйки

2690 0

Ми у соцмережах:

Газ чи щепа? Аби не буржуйки

Зима стане серйозним випробуванням як для мешканців будинків, так і для теплопостачальних підприємств, які ці будинки опалюють. Ще торік «Рівнетеплоенерго» облаштувало на вулиці Макарова потужну котельню, що працює на біопаливі. Передбачалося, що вона зможе обігрівати весь мікрорайон «Ювілейний» і що опалення на щепі буде навіть дешевшим за газове. Однак тепер тепловики в цьому не впевнені, бо сировина подорожчала. Тож закликають рівнян і самим готувати оселі до зими — максимально утепляти будинки, ущільнювати двері та вікна й ремонтувати комунікації в підвалах. Минулого тижня навіть провели нараду з головами ОСББ. А в Кабміні уже обговорюють, що мінімально допустимою температурою в домівках невдовзі буде 16 градусів — усе заради економії енергоресурсів.

Олександр Ющук, директор ТОВ «Рівнетеплоенерго»:

— Чіткої ясності, що буде в цьому опалювальному сезоні, немає. Єдине — всі розуміють, що буде важко. Що стосується твердопаливної генерації, то тариф для населення не затверджено, його просто не існує. Технічно ми котельню запустили, ми її «обкатали», перевірили. Але можемо опалювати з її допомогою лише бюджетні установи, доки міськвиконком не затвердить твердопаливний тариф для рівнян, щоб можна було його застосовувати. І виходить, що тепер щепа трохи дорога — дуже злетіла ціна, і чи буде економія в тому всьому?

По опаленню для населення діяла програма компенсації з міського бюджету, але це було суто для газової генерації, для твердопаливної такої немає. Тут ще невідомо, що підприємству вигідніше: газом, але з компенсацією, чи щепою, але без компенсації. Але в будь-якому разі котельня є, але що очікувати від зими — невідомо. Якщо буде біда, нікуди ми не дінемося і рівняни завдяки саме котельні на Макарова будуть з теплом. Адже всі котельні в місті поєднані між собою. За певних умов можливе перетікання теплової енергії з одного району на інший. Є багато технічних складностей і потужність не та буде, але фактично ми можемо покривати не лише Ювілейний за допомогою перемички — хоча б система врятується, не замерзне. Сподіваємося, що все те не знадобиться.

Якщо надалі не буде ніякого надзвичайного стану, має працювати уже банально економіка: який тариф вигідніший. З яким підприємство зможе працювати, з тим і будемо. Зараз поки на твердопаливній генерації у нас тільки бюджет.

Тим часом місцева влада попереджає, що цього року нової програми компенсації тепловикам з міського бюджету уже не буде. Надто дорого. А мешканці будинків боргують за тепло «Рівнетеплоенерго» 278 мільйонів гривень.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— Ми досі розплачуємося за минулий опалювальний період. Взимку люди були в теплих оселях і платили за минулорічними цінами, бо ми за них компенсували. Але вже навесні люди забули, що місто за них заплатило понад 200 мільйонів, і почали вимагати лавочки, тротуари, дороги… Що буде в цьому сезоні — досі невідомо. Чи буде газ? Це питання уже не до місцевого самоврядування, а до уряду, наскільки він справиться із закупівлею. Кілька днів тому в нас був селектор з міністром регіонального розвитку Олексієм Чернишовим — чи пройде у нас опалювальний сезон стабільно та без збоїв? Наприклад, на сході України голови ОВА турбуються, щоб придбати буржуйки і роздавати їх людям. Бо в них опалювального сезону на 95% не буде, комунікації знищено. На наше запитання про баланс газу у сховищах уряд достеменної відповіді не надав — є газ чи немає. Держлісагентству доручили зайнятися підготовкою деревини і сухостою, щоб можна було опалювати ті чи інші об’єкти. Рівне активно готується до нового опалювального сезону. Але зрозумійте, що ситуація надзвичайно складна.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також