Газ у Рівному буде. Але на 10% менше, ніж торік

1263 0

Ми у соцмережах:

Газ у Рівному буде. Але на 10% менше, ніж торік

Опалювальний сезон у Рівному, як і завжди, має стартувати 15 жовтня, але все залежатиме від температури надворі. За словами чиновників, місто до холодів готове — в тому числі й до знеструмлення через можливі ракетні обстріли.

Олександр Тр етяк, міський голова Рівного

— Максимально готуємося до різних форс-мажорних, критичних ситуацій, які можуть вникнути як у житловому фонді, так і на об’єктах інфраструктури. На зустрічі міністр регіонального розвитку Чернишов запевнив, що Рівне матиме газ, але його обсяг буде на 10% меншим ніж торік. Та навіть попри те, що у нас буде достатня кількість газу, в разі знеструмлення це не допоможе. Тому що котельня має електродвигуни, які перекачують теплоносій і подають його по квартирах. Тому зараз ми придбали генераторні установки потужністю 300–500 кВт. Є генератори, які уже стоять у закладах охорони здоров’я і будуть забезпечувати роботу цих лікарень. Є генератори 10–20 кВт, які будуть забезпечувати менші потреби населення. Уже придбали теплогенеруючі намети, які будуть розміщені в кількох мікрорайонах міста. Разом з тим готуємо один із закладів у місті, який буде працювати як пункт прийому матерів з маленькими дітками у випадку, якщо якусь багатоповерхівку або мікрорайон буде знеструмлено і він залишиться без тепла — зараз не буду називати його для безпеки. Зриву опалювального сезону в якомусь будинку чи в цілому мікрорайоні наразі не повинно бути. Газ є, котельні готові, завершується ремонт і реконструкція проблемних електромереж. Рівне фактично уже на 100% готове до опалювального сезону. Цьогоріч може бути зниження температурного режиму, бо уряд висловлював прогнози, що температура може бути знижена до 16–18 градусів.

А що можуть зробити прості рівняни, щоб не мерзнути у своїх оселях — розповів Володимир Довбенко, керівник центру енергоефективності НУВГП, практикуючий енергоаудитор:

— Раджу звернути увагу на свої помешкання: перевірити вікна та ущільнити їх, перевірити свої опалювальні прилади, щоб вони були не прикриті чимось, не заховані — для кращої віддачі тепла. Також варто мати теплий одяг, хоча б два комплекти термобілизни для статики і для динаміки, тепловідбивний екран за радіатором. Електроковдра недорого коштує, але теж може дати ефект, особливо діткам.

Олена РАКС.

У Рівному акти готовності до опалювального сезону станом на 26 вересня мають лише 45% будинків, під’єднаних до системи централізованого теплопостачання. Рівнетеплоенерго заявляє, що без цих актів не може подавати тепло, і просить голів ОСББ та управлінських компаній активніше готуватись до опалювального сезону.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також