Минулого тижня мешканцям кількох будинків на проспекті Миру, вул. Кавказькій та Набережній довелося посидіти кілька годин без світла. Як виявилося, відключення 13 жовтня робили заради експерименту та навчань — щоб побачити, як швидко можна буде відновити живлення в разі аварій або обстрілу. Міський голова уже встиг похвалитися, що результатом задоволений.
Олександр Третяк, міський голова Рівного:
— Проводимо навчання, щоби розуміти алгоритм дій у разі знеструмлення. Уже провели кілька підключень на найбільших котельнях міста. Відпрацювали тестове підключення будинків в одному з мікрорайонів міста. Генератор потужністю 400 кВт підключили до підстанції мікрорайону і увімкнули світло в будинках. Результат перевершив наші очікування — понад тисячу рівнян завдяки генератору отримали електроенергію у свої помешкання. Потужності такого генератора вистачило б на підключення ще такої ж кількості помешкань. А ми побачили, що потрібно врахувати при подальших підключеннях. Тому в цю зиму і в цей опалювальний сезон входимо з великим оптимізмом. Робимо все, щоб бути готовими до будь-яких ситуацій.
Деталей щодо закупівлі містом генераторів і їхньої кількості поки не озвучують — пояснюють, щоб інформація не зіграла на руку ворогу. Та як додають у пресслужбі міської ради, генератори потрібні насамперед для забезпечення критичної інфраструктури, а не житлових будинків. Тож головам ОСББ та управлінським компаніям також треба подумати, що робитимуть під час знеструмлення.
Звісно, рівняни можуть купити генератори і самі, не чекаючи, коли їх приїдуть рятувати. Але ціни на таку техніку «кусаються». Найбюджетніші моделі потужністю 720 Вт — 1,3 кВт, що працюють на бензині, коштують від 8–12 тисяч гривень. А дизельний генератор потужністю 10 кВт, який може безперервно працювати 6 годин, обійдеться у 126 тис. грн.
Олена РАКС.