Гітара для пікніка

7468 0

Пора відпусток вже, на жаль, закінчилася. Проте погодні умови ще цілком дозволяють провести вихідні на природі. Чудовим супутником для веселої компанії, безперечно, стане гітара, спів під яку ввечері біля вогнища є невід’ємним атрибутом лісового колориту. Як правильно вибрати гітару саме для цієї мети — говоримо сьогодні.

Велика дека та металеві струни — основа гучного звучання За порадою я звернулася до Володимира Левчика — продавця музичного магазину «Мажор». Найперше він зазначив, що оскільки тема нашої розмови дуже чітка, мова йтиме про вибір гітари саме для пікніка — тобто інструмента, до якого не висувається надмірних професійних вимог. В такому випадку можна сміливо купувати гітару, що вже була у вжитку, або інструмент вітчизняного виробництва, котрі значно дешевші, ніж іноземні. Звичайно, оцінити якість інструмента за виглядом та звучанням може лише професіонал, проте зробити певні висновки здатен і початківець. Найперше варто звернути увагу на те, щоб всі деталі гітари були в хорошому стані, зокрема, були цілі, а дерев’яні — добре проклеєні. Для хорового співу великої компанії ліпше, щоб звучання гітари було гучним — у такому разі обирайте інструмент з великою декою. Адже чим більшою є дека гітари, тим нижчим і гучнішим буде її звучання. Щодо струн, то початківцям часто пропонують розпочинати знайомство з гітарою з нейлонових струн, котрі є м’якшими для незвиклих до жорстких струн пальців. Однак для пікніка ліпше обрати металеві струни — звучать вони гучніше та якісніше, ніж нейлонові. Найдешевші металеві струни можна придбати за 6-10 гривень, проте їхнім недоліком є те, що на природі вони можуть швидко поіржавіти. Хороші струни дорожчі й коштують у середньому 30-50 гривень. Невід’ємним атрибутом гітари для пікніка є чохол — адже гітара дуже чутлива до впливу вологи й тепла. Тому, щоб вберегти інструмент від розсихання та розклеювання, варто придбати їй «одяг», що коштує в середньому від 30 до 300 гривень, залежно від матеріалу виготовлення та якості. Також варто дотримуватися нескладних «правил безпеки», що допоможуть зберегти ваш інструмент та його музичні характеристики у чудовому стані якомога довше: не класти гітару близько біля вогнища, не грати на ній брудними руками, оберігати від механічних пошкоджень. Щодо цін на найпростіші гітари «для пікніка», то в середньому нову гітару іноземного виробництва можна придбати за 400-1000 гривень, проте в «Мажорі» німецьку класичну маленьку гітару можна придбати й за 350 гривень. Також для гітариста-початківця знадобиться тюнер — своєрідний гітарний камертон, котрий допомагає правильно настроїти інструмент. Вартість найпростіших тюнерів — від шести гривень, а електричний камертон, котрий підказує гітаристу, яку струну й як необхідно підтягнути, коштує близько 100 гривень.

Вітчизняні інструменти та аксесуари У магазині «Соната» є великий вибір вітчизняних гітар, придбати які можна в середньому за 175-300 гривень. У продажу є гітари чернігівського та львівського виробництва, чеські та німецькі інструменти, а також гітари, що вже були у вжитку, придбати які можна в середньому за 80-120 гривень. Гітарні струни тут коштують від 6 до 98 гривень за комплект — найдешевшими є вітчизняні, російські й тайваньські вироби, а найліпшими, за словами продавця магазину пані Лариси, вважаються чеські та французькі струни. Медіатори можна придбати за 2,50 грн., ключі для підкручування грифа — за 8-16 грн., кілочки, що тримають струни, — за 4,50-25 грн., тюнери — за 15-150 грн., електронні метрономи — за 170 грн., ремені для гітари — за 15-40 грн., чохли — за 26-170 грн.

Музична література Також у «Сонаті» є пристойний вибір різноманітної літератури для тих, хто бажає навчитися грати на гітарі — як самовчителів, так і збірок пісень з акордами, з допомогою яких можна грати навіть класику. Наприклад, велика 320-сторінкова книга «Вчись акомпонувати на гітарі» допоможе навчитися грати тим, хто не знає нот, засвоївши спеціальні схеми — аплікатури. Крім того, тут зібрано понад 200 вітчизняних та іноземних пісень зі словами та акордами — придбати книгу можна за 55 гривень. Проте є й дешевша література — наприклад, «Буквар гітариста» і «Самовчитель» коштують по 10 гривень, збірки слів та акордів пісень певних виконавців — Олександра Розенбаума, гуртів «Блестящие», «Hi-Fi», «Чайф» та інших можна придбати за 18 гривень, збірку «Хіти двадцятого століття» — за 24 гривні. Пошукати спеціальну літературу можна й у книгарнях. Наприклад, у магазині «Знання» вдалося навіть знайти збірку пісень вітчизняного гурту «ВВ» — засвоїти тексти та акорди його найкращих пісень можна за 7,75 гривні. Збірка популярних пісень у супроводі гітари «Москва златоглавая» (7,45 грн.) пропонує розучити такі «народні» пісні, як «Ах, Одесса!», «Цыпленок жареный», «Мурка», «7.40» та інші. А в книзі «Гітара. Карманная энциклопедия аккордов» (9 гривень) можна знайти схеми всіх можливих акордів. Бажаючим навчитися грати на гітарі не варто забувати й про існування бібліотек, у мистецьких відділах яких також можна ознайомитися з різноманітною музичною літературою. До того ж безплатно.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

Залиште вiдповiдь

Читайте також