Голови рад — без зарплат

1684 0

Ми у соцмережах:

Руслан Сивий

На Рівненщині є унікальна сільрада, чиї мешканці не сплачують податків, бо проживають у так званій третій чорнобильській зоні. Йдеться про Великоозерянську сільраду, до якої входять чотири села Дубровицького району. А оскільки сільський бюджет втратив надходження за землю та нерухомість, три роки тому почало бракувати грошей на зарплати навіть працівникам сільради. Голова сільради Михайло Рябий звільнив майже всіх підлеглих, залишивши на посаді лише себе та секретаря. Проте грошей цього року бракує і для них.

Такі ж проблеми із зарплатами мають Радивилівська, Демидівська та Млинівська районні ради. У тамтешніх районах майже всі села вже об’єднані в ОТГ, але оскільки залишилися «білі плями», продовжують паралельно до виконавчих апаратів і рад ОТГ існувати і РДА та райради, які фактично дублюють функції. Якщо райдержадміністрації ще отримують фінансування з держбюджету, то районні ради повинні платити своїм працівникам за рахунок надходжень до районного бюджету. А надходжень після того, як найбагатші села об’єдналися, не залишилося.

До речі, у Демидівському районі через це навіть був скандал. Там залишилася не об’єднаною лише Вовковиївська сільрада, керівництво якої в ОТГ не захотіло. Як подейкують, ще й тому, що керівництво РДА та райради не хотіли втратити повноваження.

У Радивилівському районі є ще кілька «білих плям». І якщо сільради, які близько до Радивилова, але не захотіли об’єднуватися з ним, восени, ймовірно, створять Бугаївську ОТГ, то Теслугів, Хотин і Рідків залишилися незатребуваними. Тамтешні селяни хочуть об’єднатися з Крупецькою ОТГ, депутати навіть за це проголосували, але сама ОТГ, хоч і найбагатша в області, приймати їх до себе відмовляється. Бо утримувати бідніші села невигідно.

Руслан Сивий, директор Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування:

—До кінця 2020 року, тобто до наступних місцевих виборів, перехідний етап децентралізації, як вважають експерти, повинен буде завершитися. Щодо теперішньої нестачі фінансування на зарплати, то вже є приклади в Україні, коли на утримання райрад виділяли кошти ОТГ. Така система працює, тим паче, що районні ради можуть надавати громадам методологічну допомогу, а окрім того, ще є комунальні заклади (наприклад, районні лікарні. — Ред.), які обслуговують і мешканців ОТГ, але залишаються на балансі районних рад.

Щодо РДА, то команду скорочувати штати ніхто не давав. Та й повноваження у них залишилися. Наприклад, проводити мобілізаційну роботу, утримувати дороги, відділи у справах дітей та соцзахисту.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також