Головний пожежний інспектор Рівненщини погорів на хабарі

7066 0

Ми у соцмережах:

Головний пожежний інспектор Рівненщини погорів на хабарі

Починаючи з 3 березня значно зросли штрафи за порушення протипожежних вимог. Якщо раніше за таке карали сумою від 34 до 170 гривень, то тепер розмір штрафів становить від 3400 до 5100 гривень. Більшість підприємців, яких можуть покарати за відсутність вентиляції, запасного виходу чи вогнегасника, воліє не виправляти недоліки (все одно пожежники докопаються), а дати тим пожежникам хабара. Тому до начальника управління запобігання надзвичайних ситуацій, яке входить у структуру обласного управління, Віктора Сульжика з перших днів березня вишикувалась черга із охочих «відкупитися».

Сумлінний чиновник акуратно їх вносив до списку. Однак уже 4 березня Віктора Сульжика затримали в момент отримання хабара. Це підтвердив його керівник — начальник обласного управління ДСНС Сергій Крук. Офіс генпрокурора уточнив, що начальник управління вимагав та одержав від підприємця 10 000 гривень неправомірної вигоди. За ці кошти той обіцяв сприяти у видачі дозвільних документів у сфері протипожежної безпеки та не перешкоджати бізнесу. З власних джерел ми дізналися, що на Сульжика «настукав» бізнесмен, який поскаржився на побори.

Під час обшуку правоохоронці виявили у службовця список із 31 підприємця, які уже оплатили «послуги» начальника пожежників або ще мали це зробити. Відповідно до записів, лише за чотири дні березня начальник міг отримати неправомірної вигоди від 28 осіб на загальну суму 35500 гривень. Поки що Сульжик не отримав повідомлення про підозру. Його лише відсторонили від виконання службових обов’язків на час досудового розслідування.

Дмитро Мельник, речник ГУ ДСНС в Рівненській області:

Працівники управління запобігання надзвичайних ситуацій проводять перевірку суб’єктів господарювання на факт дотримання протипожежних вимог. Скажімо, якщо у вас є заклад, то перевіряють наявність у ньому протипожежних виходів, чи є вогнегасник, протипожежна сигналізація та навчений персонал. Працівники закладу теж повинні мати елементарні навички, як діяти під час пожежі. Цього вчать в навчально-методичному центрі безпеки життєдіяльності, що на вулиці Мазепи. Там проводять тренінги і за їхніми результатами видають спеціальний сертифікат.

Згідно з постановою Кабміну, всі об’єкти поділяються на три категорії: високого, середнього і незначного ступеня ризику. Об’єкти першої категорії перевіряють раз у два роки, другої — раз в три роки, незначний ступінь ризику перевіряється раз у п’ять років. Наприклад, якщо це кафе, то воно може підпадати під будь-яку групу ризику. Все визначають площа, висота стелі, кількість можливих відвідувачів та чи є підвальні та цокольні приміщення.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також