Гоща планує створити револьверний фонд, щоб видавати позики

1483 0

Ми у соцмережах:

Гоща планує створити револьверний фонд, щоб видавати позики

З фонду, що має досить таки незвичну назву, мешканці Гощі могтимуть брати позики на умовах безвідсоткового кредиту.

Револьверний фонд Гощанська селищна рада хоче створити у рамках «Програми впровадження заходів із енергозбереження й термомодернізації у приватних житлових будинках садибного типу», повідомляє прес-служба Рівненської облради.

З револьверного фонду гощанці, передусім власники приватних будинків, зможуть взяти позику на умовах безвідсоткового кредиту, однак лише на заходи з енергозбереження (заміну вікон, утеплення підлоги, ремонт покрівлі, підвальних приміщень, модернізацію системи вентиляції, встановлення обладнання із використання альтернативних джерел енергії тощо).

Позику потрібно буде сплатити упродовж року з можливістю дострокового повернення коштів.

За умовами програми, власникам багатоквартирних будинків пропонують кошти, але не більше 20 тис. грн. на одне домогосподарство. Власник будинку сам визначатиме, які він заходи із енергозбереження втілюватиме, графік ремонтних робіт, їхній кошторис тощо.

Кошти власникам багатоквартирних будинків надаватимуться на конкурсній основі.

Джерела наповнення револьверного фонду – гроші селищного бюджету, фінансова допомога міжнародних організацій, фондів та інших джерел, які не забороні законодавством.

За інформацією селищної ради, у Гощі 3200 приватних житлових будинків - це 65% від загальної кількості житла.

Для багатоквартирних будинків із 2015 року діє програма підтримки ОСББ. Протягом цього періоду із бюджету селища спрямували 500 тис. грн на реалізацію їхніх енергозберігаючих проектів. А це, на відміну від револьверного фонду, безповоротна фінансова допомога.

Револьверний фонд, який діятиме в Гощі, – четвертий в Україні. На Рівненщині за таким принципом енергоощадні технології запроваджуватиме ще Клеванська ОТГ.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також