На рівненських ринках помітно подорожчали курячі яйця. Якщо влітку десяток можна було придбати ще за 25–30 гривень, то нині ціни стартують від 50 грн, домашні — ще дорожчі. Зате покупців тішить, що гречка починає потрохи дешевшати, хоч і не набагато. Ще у липні рівняни платили рекордні 100 гривень за кіло гречаної крупи, а тепер гречку свіжого врожаю можна знайти уже по 70–80 гривень за кілограм, в деяких магазинах та на базарі навіть по 60–62 грн. Чому так сталося і чого очікувати від цін у подальшому?
Андрій Кузьмич, голова обласної Асоціації фермерів та приватних землевласників:
— Гречка справді дешевшає, що добре для покупця. Цього року маємо рекордні посіви гречки і урожай доволі непоганий. Формуються навіть стратегічні запаси гречки, такого не було ніколи. Наразі на Рівненщині вона ще не уся зібрана, хтось встиг до дощів зібрати, хтось — ні. Її ж ще треба підсушити, просіяти, підшліфувати, обсмажити, запакувати. Фермери здають її переробникам по 30–35 гривень за кілограм, а ті вже ставлять свою націнку відповідно до своїх витрат. Якби люди брали гречку напряму у фермерів, це було б набагато дешевше, ніж у магазині. Тенденція така, що ціна на цю крупу може ще знизитися. Але ближче до весни гречка може знову подорожчати.
Яйця дорожчають, бо це сезонна тенденція — це відбувається кожного року о цій порі. Бо домашня курка якраз входить в линьку, гірше несеться. Промислове яйце теж дорожчає, бо більше затрачається енергоресурсів, ростуть в ціні корми. Ціна на яйце залежить від категорії — від жовтка, від маси та іншого. Прогнози на наступні місяці тут робити важко, але восени цей продукт завжди дорожчає.
Олена РАКС.