Гроші — ніщо, знання — все!

2217 0

Конкурс на факультети Національного університету «Острозька академія» перевищив вісім чоловік на одне місце. Великий конкурс — це й велика відповідальність для приймальної комісії. І хоча вже десять років в Острозькій академії не чули про апеляції чи скарги з приводу вступу, цей рік не став винятком для того, щоб до організації вступного тестування підійшли надзвичайно серйозно. — У нас давно вже практикується така специфічна форма прийому студентів, як вступне тестування, — розповів ректор Острозької академії Ігор Пасічник. — Можливо, тому за нашим університетом і закріпилося звання некорумпованого навчального закладу. Контроль за дотриманням правил прийому здійснює команда з Києво-Могилянської академії, до того ж, цього року ми запросили до спостереження керівників правоохоронних структур району і журналістів.

Конкурс на факультети Національного університету «Острозька академія» перевищив вісім чоловік на одне місце. Великий конкурс — це й велика відповідальність для приймальної комісії. І хоча вже десять років в Острозькій академії не чули про апеляції чи скарги з приводу вступу, цей рік не став винятком для того, щоб до організації вступного тестування підійшли надзвичайно серйозно. — У нас давно вже практикується така специфічна форма прийому студентів, як вступне тестування, — розповів ректор Острозької академії Ігор Пасічник. — Можливо, тому за нашим університетом і закріпилося звання некорумпованого навчального закладу. Контроль за дотриманням правил прийому здійснює команда з Києво-Могилянської академії, до того ж, цього року ми запросили до спостереження керівників правоохоронних структур району і журналістів. З аудиторій, в яких абітурієнти пишуть тести, ведеться трансляція на вуличні монітори. Батьки і всі бажаючі можуть спостерігати за подіями. Голова Острозького районного суду кандидат юридичних наук Сергій Штогун — один із запрошених для участі у спостереженні за складанням вступних тестувань — переконаний у прозорості й чесності вступної кампанії в Острозькій академії. — Як бачите, унеможливлюється будь-яке втручання у вступне тестування, — говорить пан Сергій. — Досить чітко вибудувана процедура проведення тестування, професійно працюють викладачі. Мені зараз у суді доводиться розглядати справи, пов’язані із фальсифікацією виборів… Знаєте, якби так професійно працювали виборчі комісії, як працює зараз приймальна комісія Острозької академії, про будь-які порушення на виборах не могло б бути мови… Кожного відвідувача у приймальні ректора попереджає табличка про те, що у приміщенні працює відеокамера та диктофон. Тож бажаючим «домовитися» в обхід існуючих правил не позаздриш — потрібно довго шукати місце, щоб поговорити без зайвих свідків із паном Пасічником. — Я вже не пам’ятаю, коли востаннє до мене підходили з подібними «пропозиціями», — каже пан ректор. — Нікому і в голову таке, напевне, вже не приходить. Хоча, зауважу, чомусь склалася у суспільстві така думка, що отримати вищу освіту можуть тільки діти багатих, у них, мовляв, і можливості для підготовки більші. Я розчарую тих, хто так думає. Не завжди у багатих батьків виростають розумні діти. Ми ж орієнтуємося тільки на знання і 90 відсотків усіх місць у нашій Академії — державної форми навчання, тобто безплатної для студента. Тому незалежно від достатку в дітей є шанс здобути європейського рівня освіту і, як наслідок, — престижну роботу.

Коментарі Юрій Фролов, абітурієнт: — Я приїхав із селища Гриців Шепетівського району. Трохи скоріше впорався із тестовим завданням, бо посилено готувався. Найважчими, звісно, виявилися завдання із математики та спецкурсу історії Острозької академії. Сподіваюся вступити на правничий факультет. Марія Хлистун, абітурієнтка: — Я обрала цей навчальний заклад, бо мені сподобався древній Острог, та й у нас, у Тернополі, чула хороші відгуки про Академію. Завдання не були важкими, однак вони були сконцентрованими і від цього навіть цікавими. Володимир Бобер, батько: — Моя дочка пробує вступити на факультет іноземної філології. Вона старанно готувалася до вступу і під час навчання у рівенській гімназії №1, і під час занять з репетиторами. Так що сподіваємося, що вона успішно впорається із тестами. Тим більше, як ми знаємо, в Острозькій академії чесно проводяться іспити.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

Залиште вiдповiдь

Читайте також