Гроші — забудовникам, проблеми — Рівному

4703 0

Ми у соцмережах:

Житловий комплекс «Театральний»

На вулицях Толстого та Гетьмана Мазепи у Рівному у передноворічні дні вирувала робота. Тут завершується будівництво двох 12-поверхівок, у які днями заселиться щонайменше тисяча далеко не бідних мешканців. Будують відомі у Рівному люди: на Толстого, біля обласного краєзнавчого музею, — фірма, пов’язана з колишнім секретарем Рівненської міської ради Юрієм Торгуном, а інвестором житлового будинку на Гетьмана Мазепи біля драмтеатру називають колишнього обласного депутата від Партії регіонів Сергія Качановського. Пункти продажу уже допродують «гарячі» квадратні метри у самісінькому центрі міста. Зрозуміла радість новоселів, яким вдалося придбати нове житло. Але зрозуміле й обурення рівнян, які матимуть від новобудов суцільні проблеми.

Містобудівні умови та обмеження на будівництво на вулиці Гетьмана Мазепи видав ще у 2015 році уже покійний головний архітектор Рівного Сергій Семенець. Будувати почали на місці колишньої фабрики іграшок, яку продали після її занепаду. Позиціонувати себе з компанією-забудовником «Рівненчанка» став колишній депутат облради, бізнесмен Сергій Качановський. Він називав себе одним з інвесторів проекту. Зважаючи на масштаби житлового комплексу, компанія отримала у Києві дозвіл на його зведення. Однак після початку робіт у 2016 році почалися й перші протести рівнян. Люди, що мешкають поряд з будівництвом, почали побоюватися, що воно загрожує їхнім будинкам. Адже неподалік будівельного майданчика почав провалюватися асфальт, а в старих будівлях з’явилися тріщини.

Першу чергу житлового комплексу на вулиці Гетьмана Мазепи уже здано в експлуатацію. Наприкінці 2019-го там уже планували запустити опалення у третьому під’їзді. Із 196 квартир у 12-поверхівці вільних залишилося усього 67. Їх намагаються якнайшвидше продати. Для цього придумали різні акції. Вартість квадратного метра житла тут коливається від 700 до 750 доларів залежно від поверху, на якому знаходиться квартира. Про транспортну проблему та близькість двох ринків тут воліють не згадувати. Але пропонують придбати місце у критому паркінгу, яке коштуватиме від 10 до 15 тисяч доларів.

12-поверхівка на вул. Толстого

Щодо вулиці Толстого, то студенти уже звикли бачити будівельників з вікон гуртожитку №3, який відноситься до РДГУ. Техніка на цій вулиці «мовчить» тільки у вихідні. Адже компанія «Стоград», яка стоїть за цим будівництвом, поспішає здати 12-поверховий будинок у першому кварталі 2020 року. І особливо побоюється активістів, які змогли пригальмувати будівництво аж на два роки, заявляючи, що воно знищить музей. Тоді проти цього будівництва активно протестували ще й музейники. Підтримував їх начальник управління культури і туризму Рівного Тарас Максименко. Але забудовник зумів перемогти обласний музей в судах, і пристрасті з часом згасли.

Новий будинок має 100 квартир, у які незабаром заселяться близько 300 мешканців. В половини з них точно будуть автомобілі, а в декого — й по два. Бо зважаючи на чи не найбільшу в Рівному вартість квартир, житимуть там не бідні люди. Однак вулиця Толстого та сусідня 16 Липня аж надто вузькі. Про це добре знають обласні прокурори, які постійно шукають, де залишити свої авто, та лікарі Рівненського обласного діагностичного центру — коли у медиків якась конференція, то там автомобілям важко розминутися. Але компанію, яку пов’язують із колишнім секретарем Рівненської міської ради Юрієм Торгуном, не тривожить поява там ще сотні машин.

Мирослав Черній, представник компанії забудовника:

— Наш будинок є найдорожчим у Рівному. Адже кращого місця, ніж у нас, ніде не знайти. Тому вартість квадратного метра квартири у нас дорожча на 200-300 доларів, ніж в інших. Середня ціна по місту 500$ за квадратний метр у новій квартирі. На Щасливому — 600$, а у нас 800-900$. Однак це аж ніяк не впливає на попит на наші квартири. Навпаки, покупці розуміють, що такого місця розташування вони зараз більше ніде не знайдуть.

Щодо транспортної проблеми, то ми вирішимо її підземним паркінгом та великою екопарковкою. Місця у паркінгу потрібно купувати окремо, а на парковці біля будинку свої авто мешканці залишатимуть вільно. Ще одну стоянку побудував недалеко від нас спортивний клуб «Праджат». Тому мешканці нашого будинку точно знайдуть, де залишити свої автомобілі.

Цікаво, що питання про будівництво багатоповерхівки як на Толстого, так і на Мазепи не виносилося на засідання архітектурно-містобудівної ради. Тобто архітектори його не обговорювали. Не беруться коментувати транспортну проблему й у патрульній поліції Рівного. Усі кивають на міське управління архітектури та містобудування, де й видавали колись документи на два цих об’єкти.

Андрій Юрков, заступник начальника управління архітектури та містобудування Рівного:

— Ми розуміємо, що в центральній частині міста завжди більша концентрація транспорту, ніж в інших районах. Що стосується житлового комплексу «Театральний», то ми намагаємося вирішити транспортне питання сполученням вулиць Сагайдачного та Петлюри. Якщо реалізуються наші задуми, то рух транспорту в цій частині міста буде не таким ускладненим. Якщо коротко, то ситуація прогнозована.

Схожа ситуація і на вулиці 16 Липня. Про неї ми теж знаємо, але для прийняття відповідного рішення потрібно зробити аналіз транспортних потоків на певних вулицях. Як на мене, то проблеми не повинно бути, адже будь-якій ситуації можна запобігти і вирішити.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також