І родич у поліції власникам гральних автоматів у Рівному не допоміг

2327 0

Ми у соцмережах:

Анна Іванова

У Рівному неподалік залізничного вокзалу припинили діяльність гральних автоматів. Ні від кого не ховаючись, заклад діяв більше року навпроти кінцевої зупинки тролейбусів. Хоч цей бізнес у нас поза законом, але поліції не було діла, що відбувалося в приміщенні за адресою: вулиця Небесної сотні, 15. Можливо тому, що родич власниці приміщення Марії Прислупської — Тарас Прислупський, який і орендує п’ять соток землі під приміщенням з ігровими автоматами в міста, служить у патрульній поліції.

Не надто переймалася цим і міська рада, яка виділяла землю в оренду для обслуговування кафе з літнім майданчиком. Мабуть, усе б так і залишилося, якби не пильність депутатки Анни Іванової, виборці якої живуть на вулиці Небесної сотні.

Сам Тарас Прислупський попросив у міських депутатів розірвати з ним договір оренди землі та переоформити його на Марію — на 49 років. Однак зробити їм цього не дала все та ж депутатка Анна Іванова. Вона на сесії розкритикувала чиновників, що ті, готуючи такі проекти рішень, сприяють незаконній діяльності.

Міський голова Володимир Хомко назвав цей інцидент цинічним. І додав, що хтось так завуальовано хотів пропихнути бажаний йому проект рішення про оренду землі через сесію. Після цього начальник управління торгівлі та громадського харчування Рівного Ігор Остапенко провів перевірку, яка підтвердила, що за цією адресою функціонує не кафе, а «Лото-маркет».

І лише згодом туди навідалися працівники управління захисту економіки області, які вилучили 22 комп’ютери (системні блоки з моніторами), мобільний телефон, телевізор та сейф. Правоохоронці прозвітували, що викрили замасковані під інтернет-кафе гральні автомати.

Слідчі дії правоохоронці здійснили у межах досудового розслідування в кримінальному провадженні, яке розслідує слідчий відділ Рівненського відділу поліції. За незаконне заняття гральним бізнесом загрожує штраф від 10 до 40 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 68 тисяч гривень).

В свою чергу, прокуратура почала встановлювати організаторів та усіх причетних до роботи ігрових автоматів, які, втім, уже й без того відомі.

Анна Іванова, депутатка міської ради:

— Усі місцеві знають, що там діють ігрові автомати. Не було там ніякого кафетерію. Загалом біля залізничного вокзалу здебільшого працюють «наливайки», які посилюють і без того складну криміногенну ситуацію. У них люди спочатку напиваються, а потім виносять усе з дому, щоб програти. Мене дивує, що на їхню роботу закривають очі поліцейські та прокурори. Також наші чиновники як ні в чому не бувало готують дивні проекти рішень з передачі землі в оренду. І лише після скандалу починають виправдовуватися перед усіма на сесії, що цього не знали.

Святослав Стельмащук, начальник відділу обласного Держгеокадастру:

— Земля там була виділена міською радою під функціонування кафе з літнім майданчиком, а по факту там організували незаконний гральний бізнес. Уже проведено перевірку, встановлено факт нецільового використання земельної ділянки та призначено штраф. Розмір санкцій невеликий — близько тисячі гривень.

Володимир Хомко, міський голова:

— Якби місто давало дозвіл на роботу гральних автоматів, то такого безпорядку не було б. Заліплюють вікна вивісками з інформацією, що в приміщенні діє державна лотерея, а насправді там працюють ігрові автомати. Обурені мешканці приходять на сесію, проте міська влада вдіяти нічого не може. Бо не органи місцевого самоврядування видають дозволи на гральний бізнес. А от у цьому конкретному випадку була зачіпка з нецільовим використанням землі.

Богдан СЛОНЕЦЬ.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також