Каркасні будинки проти будинків з газобетону

606 0

Ми у соцмережах:

Каркасні будинки проти будинків з газобетону

Кожна з будівельних технологій має свої переваги та недоліки. Що можна з’ясувати в порівнянні двох методів зведення житлових будинків малої поверховості? Замовник обирає для будівництва основний матеріал на підставі декількох аргументів:

 • вартість проєкту від фундаменту до оздоблювальних робіт;
 • міцність і надійність споруди, тривалість експлуатації без втрати функціональності;
 • безпека для мешканців протягом всього періоду проживання;
 • естетична привабливість будинку.

В Україні багато будують з недорогого стінового матеріалу, так званого газоблоку, що є одним з різновидів осередкових бетонів. Головні особливості й переваги технології:

 • невелика вага одного виробу. Будівельник здатний переносити і встановлювати блок без фізичного перевантаження;
 • стіни складаються досить швидко;
 • поверхня виходить рівною, якщо кладка робиться правильно та професійно;
 • вартість коробки дому є невеликою.

Газоблок не є ідеальним матеріалом і має низку недоліків, як для процесу будівництва, так і для експлуатації.

Газобетон має пористу структуру, тому волога втягується в тіло матеріалу на глибину. Стіну треба обов’язково змащувати ґрунтовкою глибокого проникнення і захисною штукатуркою.

З газобетонного блоку не можна будувати конструкції вище за два поверхи, бо вертикальний тиск буде надмірний і небезпечний для утримання від появи тріщин і руйнувань. 

Кладку треба посилювати стальною арматурою через 2-3 ряди змонтованих блоків. Пористий бетон має підвищену крихкість.

Будинок не є комфортним при низьких і дуже високих температур зовнішнього повітря, бо швидко охолоджується або перегрівається.

Переваги каркасних будинків

Про особливості каркасного будівництва за канадською технологією в інтернеті є правдива інформація, зокрема на сайті https://lighthouse.kyiv.ua/budivnycztvo/karkasni-budynky, де можна дізнатись про СІП-панелі, як основний матеріал для стін.

Герметична тришарова структура панелі складається з двох OSB плит і внутрішнього блоку з пінополістиролу, що виконує функцію ефективного утеплювача. Український забудовник вже знайомий з канадською технологією легких, надійних будинків для регіонів з морозними зимами. Тепер і у нас знають, що СІП-панельний будинок добре зберігає тепло і не пускає в кімнати жару, коли за вікном плюс 30 градусів. 

Відмінності та переваги методу в порівнянні з газобетоном:

 • надзвичайна швидкість будівництва, коли коробку зі скатним дахом два-три працівники монтують за 15-20 днів;
 • геометрична точність кожної панелі, що важливо при монтажі, адже між деталями не утворюються щілини й, так звані, містки холоду;
 • мала вага СІП панелі розміром понад два метри. Для переміщення достатньо чотири чоловічих руки та зовсім непотрібний кран, або інша техніка;
 • стіни, горизонтальні та нахилені плити даху мають ідеально рівну поверхню, що зручно при оздоблювальних роботах, і допомагає економити на будівництві;
 • вартість панелей нижче, ніж стіни з важких матеріалів типу цегли, бетону, газоблоку аналогічної площі;
 • велика економія сімейних коштів спостерігається на зимовому обігріві СІП-панельного будинку, адже така споруда фактично є термосом і зовсім не пропускає зовнішній холод в середину.

Українці мають багато можливостей для вибору матеріалів для будівництва. Газоблок є недорогим варіантом зі швидкими темпами будівництва, але потребує якісної вентиляції, акустичної й теплової ізоляції стін та стель, добре спроєктованої системи опалення для забезпечення комфортного проживання в будинку. Каркасний будинок на основі СІП-панелей є гарним вибором для тих, хто шукає швидке та надійне будівництво будинку з високою тепло- та енергоощадністю за прийнятною ціною.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також