Картини поранених військовиків продають на Рівненщині за сотні євро

1802 0

Ми у соцмережах:

Картини поранених військовиків продають на Рівненщині за сотні євро

У Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни, що у Клевані Рівненського району, проводять арттерапію для військовослужбовців, які отримали тяжкі поранення на сході України.

Загалом кількість пацієнтів госпіталю – понад дві сотні, повідомляє прес-офіцер Міністерства оборони Віктор Шубец. У Клевані військовим зі всієї України лікують серйозні травми хребта, відновлюють рухомість кінцівок та допомагають в соціалізації.

За словами начальника Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни Андрія Бурачика, одним із найдієвіших методів психологічної реабілітації після тяжких нейротравм та інсультів є арттерапія.

— Впродовж року, відколи тривають заняття, вдалося суттєво покращити здоров’я чималій кількості пацієнтів. Спочатку хлопці обурюються та відмовляються від можливості творити, а згодом не тільки самі з нетерпінням чекають на кожну зустріч з мольбертом та фарбами, а й своїх побратимів запрошують, — зазначає Андрій Бурачик.


Серед учасників проекту арттерапії – 20-річний боєць Вадим Лемешко, якому минулого року в столиці лікарі провели остеотрепанацію черепа з видаленням ураження частини головного мозку. У Клевані Вадим заговорив і зробив свої перші кроки, а сьогодні продовжує втілювати мрію про повернення до повноцінного життя.

 

— Ми не шукаємо якоїсь особливої художньої цінності в цих роботах — головне результат, — запевняє волонтерка Вікторія Шинкаренко. – Є випадки, коли пацієнт не може тримати ложку в руці, проте малює. Одні не можуть писати картини самі –  примотуємо кісточку до руки, у інших в результаті поранення відмовив правий бік — вчимо малювати лівою рукою.

Заняття для кожної групи на шість людей проводять щотижня. За рік військовики створили сотні картин. І більшість із них було продано на першій виставці-аукціоні. Тепер роботи поранених військовослужбовців прикрашають оселі доброчинців в Україні, а також волонтерів, які підтримують наших захисників в Канаді, Бразилії, Італії та Іспанії.

Вартість картин – від півтори тисячі гривень до кількох сотень євро. Вже незабаром планують наступну виставку-продаж картин українських героїв, тож кожен має можливість придбати їх та перерахувати кошти на власний рахунок авторів.

Керівники проекту арттерапії на Рівненщині готові ділитися досвідом і вже ведуть перемовини про проведення майстер-класів для представників медичних закладів інших міст України.

 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також