Катерина Климюк: «Треба розпочинати підготовку до Олімпійських ігор, а я не знаю, коли повернуся додому»

349 0

Ми у соцмережах:

Катерина Климюк: «Треба розпочинати підготовку до Олімпійських ігор, а я не знаю, коли повернуся додому»

Вимушеною ізоляцією завершився чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні, що відбувався у польському Торуні, для рівнянки Катерини Климюк. Наприкінці змагань Катерина та ще троє українських атлеток одержали позитивний тест на коронавірус. І тепер вони змушені перебувати на ізоляції у польському готелі, хоч і почуваються усі добре.

Щодо виступу Климюк, то вона ним задоволена. В естафеті 4х400 м Катерина з трьома партнерками по команді встановила новий рекорд України, перевершивши на 5 сотих секунди досягнення, що трималося з 1997 року. Цей результат дозволив українській естафеті посісти п’яте місце на чемпіонаті Європи. Особисто у бігу на 400 м вихованка Валерія Дубіча вийшла до півфіналу, але до фіналу пробитися не змогла, посівши у забігові п’яте місце. При цьому Катерина оновила своє особисте досягнення на цій дистанції.

— Ми довго чекали першого офіційного старту під час «ковіду», — розповіла Катерина Климюк. — Добре, що цей чемпіонат Європи взагалі відбувся. Ми рік жили без таких виїздів. Атмосфера дуже крута. Усі сумували за енергією змагань, за тим, щоб зустрічатися зі спортсменами з інших країн, за трансляціями.

— Своїм виступом залишилися задоволені?

— Пробігла з особистим рекордом, списала з попереднього рекорду чимало сотих. Це мене порадувало. Єдине — хотілося у півфіналі пробігти з особистим рекордом, сили були, але не вистачило досвіду двох стартів в один день. До того ж у півфіналі у мене була не найкраща перша доріжка. Думаю, якби стартувала у серединці, то все могло скластися й інакше.

— А як щодо естафети, чому нового рекорду України не вистачило для медалі?

— Ми пробігли значно швидше, ніж збірна України на попередньому чемпіонаті Європи, але нам цього не вистачило, щоб потрапити у призери. Наш час був швидкий, але рівень інших дівчат в Європі теж зріс, особливо у команди Нідерландів, яка раніше ніколи не виступала так добре. Це привід для нас готуватися ще краще, адже конкуренція з кожним роком стає жорсткішою.

— Як зустріли звістку про «ковід» та ізоляцію?

— Звісно, такого закінчення змагань я не уявляла. У день від’їзду мене сповістили про позитивний тест на «ковід», тож я змушена була залишитися у Польщі на поки що невизначений термін. Повторний тест можна буде здати через п’ять днів, але це ще не гарантує нашого повернення в Україну. Поки (станом на вівторок. — Авт.) все добре, бо ми тут ще недовго. Умови нормальні, жити можна.

— Як ця ситуація вплине на план підготовки?

— Літній сезон настане дуже швидко, треба вже розпочинати підготовку до Олімпійських ігор, а я навіть не знаю, коли повернуся додому. Ми мали 14 березня летіти на збір, тепер я не знаю, чи повернуся до цього часу додому. Від цього залежатиме мій наступний етап підготовки.

Рівнянка Катерина Климюк на чемпіонаті Європи представляла Запорізьку область. Єдиною ж спортсменкою, яка представляла Рівненщину, була дебютантка таких змагань 18-річна костопільчанка Світлана Жульжик, у відбірковому забігові на дистанції 800 м посіла п’яте місце.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також