Кажуть, що у Вербну неділю йтиме дощ

672 0

Ми у соцмережах:

Кажуть, що у Вербну неділю йтиме дощ

Упродовж усього дня в Рівному у неділю буде триматися хмарна погода. З середини дня і до його кінця йтиме дрібний дощ.

Мінімальна температура повітря +6°, а максимальна +15°

За останні 130 років деь 21 квітня був найтеплішим у 1950 році, коли термометри показували 29.3° а нахолоднішим - у 1984 році, коли на них було -2.5°, повідомляє  sinoptik.ua

Цьогоріч  Вербна неділя припадає на 21 квітня. Це свято було введено на честь входження Ісуса Христа в Єрусалим напередодні його страждань і розп'яття. З давніх часів в Україні з пошаною ставилися до цієї рослини, наділяючи її чудодійною силою. Особливо цінується і шанується верба, освячена у Вербну неділю. У Вербну неділю вербою б'ють дітей, щоб росли здорові, веселі та багаті, примовляючи при цьому: «Не я б'ю - верба б'є, За тиждень - Великдень, Недалечко - червоне яєчко!». 

Вважається, що освячені гілочки верби володіють особливою силою: оберігають хату від лиха і пожеж. Їх зберігають цілий рік, а потім спалюють або кидають в річку з сильною течією. Якщо така рослина пустила коріння, її потрібно посадити, однак зробити це краще не у Вербну неділю, а в інший день. За православною традицією у день Вербної неділі не можна працювати - суворо заборонена як будь-яка фізична праця (прибирання, прання, заняття в городі і саду), так і шиття, в'язання і навіть заняття рукоділлям. У Вербну неділю важливо мати світлі думки і радісний настрій.

Детальніше читайте на УНІАН

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також