Хочеш припаркуватись у Рівному? Плати

2508 0

Ми у соцмережах:

Іван Фурлет

У Рівному незабаром можуть з’явитися 32 парковки з погодинною оплатою на 945 авто. Вже визначено перелік вулиць, де збираються розмістити паркомати. Проте реалізовувати проєкт хочуть за кошти інвесторів, а не за міські бюджетні.

Іван Фурлет, начальник управління транспорту і зв’язку міста:

— Парковки будуть розміщені в найбільш завантажених транспортом місцях Рівного. Зараз є лише проєкт рішення, за який голосуватимуть депутати Рівненської міської ради. Якщо його підтримають, будуть розроблені схеми організації дорожнього руху з урахуванням парковок. На це вже кошти передбачено у видатках для новоствореного Департаменту інфраструктури.

Потім виготовляються паспорти об’єктів і лише після цього управління економіки міста оголошує конкурс на операторів збору коштів. Це мають бути інвестори, які за власний кошт встановлять паркомати. Шлагбаумів та працівників, які збирали би плату, попередньо не передбачається. Це паркувальні майданчики, де водії залишатимуть авто на кілька годин, а не стоянки постійного перебування, де вони ночують. За тим, чи встигають водії забрати авто до кінця оплаченого часу, слідкуватиме муніципальна варта.

До слова, понад десять років тому у Рівному з ініціативи міського голови Володимира Хомка було створено підприємство КП «Галузеве», якому підпорядковувалося дев’ять платних стоянок в місті. Очолив його тодішній зять посадовця Роман Артуньян. Проте через скандал, який розгорівся навколо його призначення на цю посаду, він написав заяву на звільнення. Ми поцікавилися, чи існує ще це комунальне підприємство і чим воно буде займатися надалі, якщо стоянки віддадуть в приватні руки.

Володимир Пилипчук, начальник управління ЖКГ міста:

— Існує три комунальні підприємства, дотичні до транспорту в місті: КП «Галузеве», КП «Інтелектуальні системи» (скорочена назва) та КП «Рівнеавтотранс». Серед інших функцій вони обслуговували комунальні стоянки в місті. Наприклад, в мікрорайоні «Ювілейний» біля парку «Хімік» та на Боярці.

Коли змінилася концепція паркування в місті, я пропонував міській владі надати можливість цим підприємствам організовувати роботу паркувальних майданчиків. Проте цю пропозицію чомусь відхилили. Натомість зараз ми змушені розглядати питання ліквідації цих комунальних підприємств, якщо не знайдемо їм нової сфери діяльності.

У сусідньому Луцьку, до речі, вже давно існують платні парковки, година перебування на яких коштує водієві десять гривень. На лобове скло авто водій кріпить чек, на якому вказано час його заїзду. Якщо чека немає, муніципальна варта, яка уже функціонує в Луцьку, має право скласти адмінпротокол. Водієві тоді доведеться заплатити штраф у 20-кратному розмірі від вартості паркування.

Дарина Гузенкова.

У Рівному попередньо планується облаштувати платні парковки у таких місцях:

♦ вул. 16 Липня, 7а-59;

♦ вул. Замкова (біля стадіону «Авангард»);

♦ вул. Соборна, 63–65 (зі сторони пам’ятника Марії Несвицькій);

♦ вул. Набережна, 4–6 (від перехрестя з вул. Пересопницькою до перехрестя з вул. Сагайдачного);

♦ вул. Набережна, 8–22 (від перехрестя з вул. Сагайдачного до перехрестя з просп. Миру);

♦ вул. Кавказька, 3-15;

♦ вул. Пластова, 3-10;

♦ вул. Шевченка, 41-49;

♦ вул. Шевченка, 49-54;

♦ вул. Сагайдачного, 2а-4;

♦ вул. Сагайдачного, 1-24;

♦ просп. Миру, 6-8;

♦ просп. Миру, 12-14;

♦ просп. Миру, 13-17;

♦ просп. Миру, 9-11;

♦ просп. Миру, 16-18;

♦ просп. Миру, 19-21;

♦ вул. Княгині Ольги, 4-8;

♦ вул. Княгині Ольги, 1а-17а;

♦ вул. В. Чорновола, 17;

♦ пров. І. Волошина, 5-8;

♦ вул. В. Чорновола, 13;

♦ вул. Соборна, 17;

♦ вул. В. Чорновола, 18;

♦ вул. Міцкевича, 30;

♦ вул. Соборна, 112 (навпроти драмтеатру);

♦ вул.Словацького, 1;

♦ майдан Просвіти 2;

♦ вул. Здолбунівська (від перехрестя з вул. Соборною до перехрестя з вул. С. Бандери);

♦ вул. Драгоманова (від перехрестя з вул. 16 Липня до перехрестя з вул. Замковою);

♦ вул. Соборна, 264 (навпроти пам’ятника Марії Несвицькій);

♦ вул. Міцкевича, 10;

♦ вул. Міцкевича, 34.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також