Хочуть бути юристами і психологами, а не фізиками і будівельниками

2588 0

Ми у соцмережах:

Хочуть бути юристами і психологами, а не фізиками і будівельниками

Завершилася вступна кампанія для абітурієнтів, які вступали не державну форму навчання. «Платники» укладатимуть контракти з університетами ще до кінця серпня. Судячи з кількості заяв, поданих на зарахування, останніх буде небагато, адже на платне навчання вступало на 90% менше випускників, ніж торік. Водночас навчатися за державні кошти бажаючих було на 2,2% більше в порівнянні з минулим роком. Тому й конкурс на одне державне місце був великим. Проте не на всі спеціальності, на деякі був навіть недобір.

На одне місце — 70 бажаючих Найбільше державне замовлення цього року скоротили для Острозької академії — на 17%. Туди подали заяви 4065 вступників і це найменша кількість серед усіх інших рівненських державних університетів. Проте незважаючи на це, конкурс на державні місця там був найвищим. — Вступників на безплатну форму навчання було більше, ніж у минулі роки, — говорить ректор Острозької академії Ігор Пасічник. - Наприклад, на спеціальність «міжнародні відносини» на одне місце було більше 70 претендентів. Окрім того, традиційно користувалися популярністю такі спеціальності, як «правознавство», «документознавство», «економічна кібернетика», «іноземна філологія». На журналістів прагнули навчатися понад 300 бажаючих. Більший конкурс, попри найгірші наші сподівання, був і серед контрактників. Вступники надавали перевагу контракту з нашою академією перед іншими університетами. Тож цього року маємо студентів і з Києва, і з Центральної та Східної України. Недобрали достатню кількість студентів тільки на спеціальність «релігієзнавство», проте, гадаю, вирішимо цю проблему до кінця місяця. Загалом цьогорічною вступною кампанією ми задоволені.

Найбільше вступали в РДГУ Найпопулярнішим університетом цього року був Рівненський державний гуманітарний університет — там зареєстрували майже 9 тисяч заяв. — Вступна кампанія пройшла у нас на рівні минулого року, - говорить ректор РДГУ Руслан Постоловський. — Найбільший конкурс був на спеціальність «психологія», на 50 державних місць якої зареєстрували 1000 заяв. Також популярними були спеціальності «документознавство», «інформаційна діяльність», «історія», «менеджмент» та «іноземна філологія». Недобрали поки вступників на фізику та спеціальності математичного спрямування, але доберемо. Трохи засмучує нас те, що мляво йде набір на платну форму навчання. Кількість бажаючих навчатися за власний кошт зменшилася, мабуть, на 25% цього року, хоча плату за навчання ми не підвищували.

За невиконання плану — догана Міністр освіти Дмитро Табачник оголосив догану ректорам 14 університетів за невиконання плану із державного замовлення на підготовку фахівців у цьому році. У список потрапив і Національний університет водного господарства та природокористування, куди подали заяви більше семи тисяч абітурієнтів. — Зменшилася кількість вступників на денну форму навчання, але збільшилася на заочну, тому можна сказати, що цьогорічна вступна кампанія пройшла майже на такому рівні, як і минулого року, - говорить проректор НУВГП Григорій Сапсай. — От тільки спостерігаємо зменшення бажаючих навчатися на платній формі, проте воно несуттєве. Найбільшою популярністю у нас користувалися економічні спеціальності. На одне державне місце на спеціальність «управління персоналом», наприклад, було 35 бажаючих. На деякі спеціальності був конкурс 46 осіб на одне місце. Тому зараз ми просимо Міністерство освіти і науки збільшити нам на ці спеціальності кількість державних місць на 59. В той же час просимо забрати 38 місць з інженерних спеціальностей — будівництво, машинобудування, гідротехніка, водні ресурси. Річ у тім, що цього року на них набагато менше абітурієнтів подало заяв, ніж торік. Міністерство встановило, що для вступу на ці спеціальності потрібно проходити тестування з фізики або хімії, раніше можна було вибирати — або фізика, або хімія, або географія. Фізику ж і хімію випускники складають неохоче.

Недобросовісно конкурували Експерти громадської мережі «Опора» спостерігали за перебігом вступної кампанії-2011 і зафіксували порушення у двох університетах — гуманітарному та «воднику». — Найбільшим порушенням було те, що державні університети вдавалися до недобросовісної конкуренції з приватними, — розповіла представник «Опори» Наталя Токарська. — Вочевидь, керівництво цих закладів таким чином розраховувало на набір якомога більшої кількості абітурієнтів на усі форми навчання. Цьогоріч вступникам через те, що їх було чи не вдвічі менше, вступати було як ніколи легко, навіть у престижні університети. Наступного року ситуація буде іншою, оскільки вступників буде у кілька разів більше.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також