Хочуть в оренду русло Случа

2539 0

Ми у соцмережах:

Хочуть в оренду русло Случа

Неподалік «варшавки», де розташоване старе русло річки Случ, Сарненська районна ветеранська спілка учасників АТО хоче отримати в оренду 6,5 га землі. Так хоче, що за цю землю військовики навіть готові платити.

Ділянка, за яку клопоче спілка, розташована на території Немовицької сільради, неподалік траси Київ-Ковель та річки Случ. Йдеться про старе русло Случа, яке, відповідно до законодавства, віддавати в оренду можна, на відміну від річок.

Як розповідає начальник управління заповідної справи обласного департаменту екології та природних ресурсів Віктор Наумович, учасники спілки спершу хотіли отримати старе русло, що вже поросло очеретом, безкоштовно. Втім, в ОДА порадили все ж викупити право оренди, бо безкоштовне користування забороняло б спілці встановлювати будь-які обмеження для інших. Наприклад, на вільний вилов риби.

За словами п. Наумовича, спілка планує облаштувати відпочинкову зону біля старого русла, зокрема, розводити рибу для любительської риболовлі. Місцева сільська та районна ради ініціативу підтримують. Але ділянку на 20 років в оренду атовці отримають лише через земельні торги, взяти участь в яких зможе будь-хто.

Громадська організація «Районна ветеранська спілка учасників АТО Сарненщини» діє з 2015 року і зареєстрована на трьох військовослужбовців: Сергія Кореня, Валерія Поліна та Сергія Модіна. Головою організації є Віталій Куришко.

Сарненські атовці — не єдині, хто хоче отримати землі водного фонду. З подібним клопотанням до обласного департаменту екології вже зверталися острозькі учасники бойових дій, тож незабаром, очевидно, буде розпорядження голови ОДА, яке стосується і 20 гектарів водного фонду в Острозькому районі.

Загалом Рівненська ОДА активно почала видавати погодження на продаж прав оренди на водойми. Два тижні тому, до прикладу, дозволили виставити на земельні торги ставки, площею 8,2 га, на території Синівської сільради Гощанського району. Викупити 20-річне право оренди на них хоче начальник Гощанського РЕМ «Рівнеобленерго» Дмитро Віюк — для рибогосподарських потреб.

Також ОДА дозволила продати право оренди на 25 років на ставок, площею 2,2 га, між селами Користю та Бриковим Корецького району, за який клопотав Олег Лапака, місцевий мешканець. А окрім того, укласти договір оренди на ставки, площею 17,6 га, мають із підприємницею Ольгою Сапальчук. Йдеться про водойми на території Світанківської сільради Корецького району, де депутатом є чоловік пані Сапальчук.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також