
Експерти стверджують, що холодець містить велику кількість жирів та амінокислот, які потрібні шкірі, мозку, суглобам. Також у холодці є важливий для організму людини білок — колаген. Він позитивно впливає на шкіру, робить її пружнішою, розгладжує зморшки. У страві є компоненти, які допомагають кальцію краще засвоюватися. А амінокислота гліцин здатна додатково стимулювати нервову і мозкову діяльність.
За словами нутриціологів, вживання холодцю допомагає нормалізувати артеріальний та венозний тиск; зменшити кількість «поганого» холестерину в крові; зміцнити суглоби та кістки; покращити мозкову діяльність
Однак шкода від холодцю також буває. Ожиріння — якщо ви постійно готуєте висококалорійний холодець і дуже часто його вживаєте, можна непомітно набрати зайву вагу. Ризик тромбоутворення — за непомірного вживання холодцю підвищується в’язкість крові, а це може призвести до сумних наслідків. Підвищення рівня сечової кислоти — через високий вміст пуринів, це може призвести до розвитку подагри. Утворення оксалатного каміння в нирках — сильно зростає ризик.
Як часто можна їсти холодець, щоб не було шкоди? Експерти сходяться на думці, що їсти холодець можна не більш ніж 150 г на тиждень. Через високий вміст холестерину зловживати стравою не варто. Якщо це нежирний холодець, порцію можна трішки збільшити. Найкраще, кажуть фахівці, споживати холодець у період від жовтня до квітня і не частіше 2–3 разів на місяць.
Є категорії людей, яким вживати холодець дуже корисно: ті, хто має низький гемоглобін; спортсмени за високих навантажень; ті, хто страждає на низький імунітет; людям із поганим станом шкіри; тим, у кого є травми чи переломи; за анемії; під час проблем з опорно-руховим апаратом; за анорексії та виснаження.
А є й такі, яким взагалі протипоказано їсти холодець: ті, у кого вже є зайва вага, захворювання серцево-судинної системи, проблеми із сечовим міхуром, високий рівень «поганого» холестерину та хвороби шлунково-кишкового тракту. Деякі лікарі радять з обережністю додавати холодець до свого раціону тим, в кого є дисфункція жовчного міхура, захворювання печінки та підшлункової залози.