Холодна зима: як рівнянам перейти на автономне опалення

1690 0

Ми у соцмережах:

Холодна зима: як рівнянам перейти на автономне опалення

Що ближче до зими, то більше рівнян починають непокоїтися про те, як її пережити. Доки чиновники радять утепляти оселі та запасатися електрообігрівачами, деякі власники квартир не проти взагалі відмовитися від централізованого опалення. Натомість хочуть мати індивідуальне, щоб самостійно регулювати температуру в своїх помешканнях. От тільки зробити це нелегко: потрібна не лише технічна можливість, а й згода всіх мешканців будинку, щоб від’єднатися гуртом. І зробити все потрібно до 1 жовтня.

Рівнянка Олена Остапчук подала електронну петицію міському голові, в якій просить дати людям можливість відключатися без обмежень від центрального опалення, якщо в будинку є газові колонки, і пришвидшити сам процес — від проектування до відключення.

«Ви декларуєте, що рівняни повинні підготуватися до важкої зими в теперішніх умовах, то надайте, будь ласка, нам таку можливість та альтернативу, — звертається до чиновників Олена Остапчук. — Сприяння у встановленні індивідуального опалення — можливість економії енергоресурсів людям під час війни».

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— 100% згоди мешканців багатоквартирного житлового будинку є — і вони мають автономне опалення. Тобто, можна звертатися до нас і просити: «дайте нам добро». Але якщо тільки 30–50% мешканців згідні на індивідуальне опалення, то ми такого дозволу дати не можемо, як не просіть.

Олександр Ющук, керівник ТОВ «Рівнетеплоенерго»:

— Якщо мешканці мають бажання відмовитися від послуг централізованого теплопостачання, то спершу мають звернутися до міжвідомчої комісії при міськвиконкомі. І якщо та дає дозвіл, тоді уже звертаються до нас по технічні умови — наскільки це можливо виконати в даному будинку. Тоді готується проєкт і відбувається від’єднання, складається відповідний акт. Поки що такі випадки поодинокі — за цей рік і десятка не набереться. В чому тут мінус: найперше, це негативно відображається на самій системі, бо призводить до її розбалансування. По-друге, чим більше мешканців від’єднається, тим більше згодом доведеться платити за опалення тим, хто залишився. Це як в автомобілі, де на пальне скидаються усі пасажири — чим їх менше, тим поїздка дорожча.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також